Nastolatki szczerze o sobie. Wyjątkowy poradnik dla rodziców
Produkt chwilowo niedostępny

Nastolatki szczerze o sobie. Wyjątkowy poradnik dla rodziców

Pierwszy poradnik napisany przez nastolatki! Odkryj świat z ich perspektywy! Dowiedz się, co mówić i robić, żeby się z nimi dogadać.

ISBN: 978-83-7788-173-6

Opis

OMG, jaka ta książka jest czadowa i totalnie o tym, jak się dogadać ze swoimi starszymi itepe. LOL! - jeśli to zrozumieliście, to jak na rodziców jesteście całkiem na czasie. Większość z was pewnie pomyślała: O co chodzi? Co to za słownictwo? Nastolatki są dla was często jak przybysze z innej planety, mówiący niezrozumiałym językiem i chociaż bardzo chcecie, to nie potraficie się z nimi porozumieć. Z pomocą nadchodzą Megan i Louise - autorki pierwszego poradnika dla rodziców nastolatków napisanego przez 16-latki. W końcu kto udzieli wam lepszych porad, jak postępować z nastolatkami, niż one same?

Książka to lektura obowiązkowa dla rodziców, którzy chcą dowiedzieć się, co naprawdę myśli ich nastoletnie dziecko, jak poprawić wzajemne relacje, lepiej zrozumieć jego zachowanie oraz nauczyć się skuteczniej z nim komunikować. Napisany lekkim, zabawnym stylem poradnik sprawi, że spojrzysz na to, co robisz i mówisz, z perspektywy twojego dziecka (spróbuj - odrobina dystansu wobec siebie jeszcze nikomu nie zaszkodziła).

Dzięki poradnikowi:
- poradzisz sobie z drobnymi nieporozumieniami (np. bałaganem w jego pokoju - tak, uwierz, to jest błaha rzecz)
- nauczysz się rozmawiać z nim o seksie, alkoholu, narkotykach czy agresji
- poznasz najbardziej znienawidzone protekcjonalne powiedzonka i zrozumiesz, dlaczego zrzędzenie jest najbardziej irytującą rzeczą na świecie (i dodajmy - NIGDY nie przynosi zamierzonego skutku...)
- nauczysz się języka tubylców (następnym razem, gdy usłyszysz: „Yo mejt, co kminisz, wbijasz dziś, będzie grubo, ziomy też wpadają” - nawet nie mrugnie ci powieka)
- odkryjesz listę tajemniczych skrótów, stosowanych w SMS-ach, i nareszcie będziesz wiedzieć, o co w nich chodzi (przypomnij sobie swoją minę, jak ostatnio zobaczyłeś na wyświetlaczu rotfl czy thx)
- poznasz sekretne sztuczki na namówienie nastolatka do nauki czy wywabienie go z jego pokoju i spędzenie wspólnie czasu (tak, tak, to jest możliwe jeszcze w tym stuleciu)

Od autorek:
Ta książka jest pełna rad, których nie znajdziecie w innym poradniku dla rodziców. Mamy nadzieję, że wiele dla siebie z niej wyniesiecie. Pomyślcie tylko: autorzy innych poradników dla rodziców mają pewnie ponad 40 lat. To praktycznie wiek p o d e s z ł y. Nawet 28-letnia kuzynka Louise musi ją pytać, czym nastolatki w ogóle zajmują się w dzisiejszych czasach.

 

Opinie

+ Dodaj opinię

Ta książka to niezbędnik każdego rodzica dorastającego dziecka - a to, że został napisany przez dwie 16-latki tylko dodaje mu wartości. Pokazuje zupełnie inną perspektywę, niż większość książek psychologów - po prostu perspektywę naszych dzieci. Wyjaśniła mi nieco kwestii, pomogła mniej się denerwować na córkę i częściej z nią dogadywać. Mało tego, Kasia z ciekawości zajrzała mi przy czytaniu przez ramię i... Sama się śmiała, że tych parę akapitów, które zauważyła, to prawda. Część jej zachowań pozostaje dla mnie zagadką, ale już w większym stopniu \"kumam\" swoje dziecko. Polecam więc książkę wszystkim rodzicom nastolatków :)

- , 2013-04-08

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi