Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim

Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim

Skuteczny sposób na pokonanie depresji

  • ISBN: 978-83-67212-44-1
  • Stron: 216
  • Autor: Dorota Gromnicka
Stały rabat 40% przy zakupie 3 książek
35,14 zł

Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim to przewodnik zawierający ćwiczenia terapeutyczne. Autorka książki, Dorota Gromnicka, psycholog i doświadczona psychoterapeutka, inspiruje do autorefleksji oraz odnalezienia łączności ze swoimi myślami, uczuciami i pragnieniami. Przedstawia aktualne informacje dotyczące depresji, jej mechanizmów powstawania, przyczyn oraz czynników utrudniających jej rozpoznanie, którymi są zaprzeczanie wyparcie, bagatelizowanie czy racjonalizacja. Autorka podpowiada również, jak odróżnić złe samopoczucie czy zwykły smutek od objawów, które można łatwo przeoczyć. Różnorodne ćwiczenia i pytania w formie otwartej pomagają ocenić zachowanie bliskiej osoby lub własny stan psychiczny. 

W poradniku znajdują się również konkretne opisy i przykłady przypadków wyjaśniające, co się dzieje z osobą chorą i czego ona potrzebuje. Treść książki ukazuje, jak i kiedy można jej pomóc oraz gdzie kończy się wpływ osoby pomagającej. Liczne wskazówki pomogą zadbać o własne emocje i samopoczucie w trudnej relacji, a dodatkowe ćwiczenia pozwolą unikać barier w komunikacji. 

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?

    • Ukazuje jak rozpoznać objawy depresji u siebie i bliskich

    • Uświadamia przyczyny choroby – skąd się bierze i dlaczego pokonanie jej wymaga wysiłku

    • Prezentuje skuteczne metody walki z depresją

    • Pokazuje czynniki blokujące wyzdrowienie oraz sposoby, jakimi można się z nimi uporać

    • Podpowiada, jak wspierać najbliższych zmagających się z chorobą

    • Pozwala przejąć kontrolę nad własnym życiem i ustrzec się przed nawrotem choroby

* Książka jest drugim wydaniem książki Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim

O autorce:

Dorota Gromnicka – psycholog i doświadczona psychoterapeutka. Studiowała na UKSW w Warszawie, Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie oraz UJ w Krakowie. Ukończyła Szkołę Psychoterapii w podejściu integracyjnym. Prowadzi treningi asertywności i indywidualne sesje kształtujące asertywny sposób bycia. Jest autorką wydanych w serii Samo Sedno poradników Jak zbudować poczucie własnej wartości? oraz Asertywność w praktyce. Jak się zachować w typowych sytuacjach?


Sprawdź także:

Przeczytaj 2 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...