Gdy emocje biorą górę. Jak uczyć dzieci radzenia sobie z trudnymi uczuciami

Gdy emocje biorą górę. Jak uczyć dzieci radzenia sobie z trudnymi uczuciami

Naucz dziecko rozumieć emocje i dobrze z nimi żyć

  • ISBN: 978-83-67663-20-5
  • Data wydania: kwiecień 2023
  • Stron: 228
  • Autor: Magdalena Gut-Orłowska
Stały rabat 40% przy zakupie 3 książek
38,00 zł

Jak rozmawiać z dziećmi o emocjach?

Bywa, że nie masz już pomysłów ani energii, by kolejny raz nazywać dziecięce emocje, tłumaczyć maluchowi, co się z nim dzieje, lub z nim negocjować?

Wypróbuj sprawdzone strategie reagowania i komunikacji, które pomogą wspierać dzieci w typowych sytuacjach, np. gdy boi się ciemności, odmawia wyjścia z placu zabaw czy nie chce próbować nowych potraw.

Gdy emocje biorą górę. Jak uczyć dzieci radzenia sobie z trudnymi uczuciami - poradnik dla rodziców o tym, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach

Przykładowe historie z codziennego życia i sposoby działania

Każdy rozdział jest poświęcony jednej z ośmiu emocji: złości, strachowi, wstrętowi, zaskoczeniu, smutkowi, wstydowi, zazdrości oraz radości. I w każdym znajdziesz:

  • historie – przykładowe scenki, w których dana emocja dochodzi do głosu i jest przyczyną kłopotów;
  • praktyczne wskazówki, jakie kroki podjąć, by zapobiec wystąpieniu niepożądanych zachowań, oraz sposoby działania, gdy dojdzie do wybuchu uczuć;
  • przykłady empatycznych komunikatów;
  • pomysły, jak rodzic może zamodelować odpowiednie sposoby postępowania.

O autorce:

Magdalena Gut-Orłowska – psycholożka, specjalistka wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Autorka serii pomocy terapeutycznych dla dzieci ze spektrum autyzmu „Kłopoty Tymona”. Na co dzień pracuje w Niepublicznej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej „Rozwijanka”, prowadząc terapię indywidualną dzieci z różnych grup wiekowych. Prywatnie mama trzyletniej Igi.

O książce: 

Często mówimy o emocjach, ale czy wiemy, jak sobie z nimi radzić i jak pomóc dziecku je oswajać? „Gdy emocje biorą górę” to cenna książka, która powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce. Można do niej wracać wielokrotnie, czyta się ją niebywale lekko, a konkretne i praktyczne wskazówki łatwo wprowadzić w życie.

Sylwia Szczycińska, pedagog specjalny, nauczyciel, autorka bloga i przestrzeni dla rodziców Kreatywne Macierzyństwo.

W serii:

Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...