Jak się dogadać z nastolatkiem?

Jak się dogadać z nastolatkiem?

Zrozum swojego nastolatka!

  • ISBN: 978-83-67212-59-5
  • Data wydania: lipiec 2021
  • Stron: 264
  • Autor: Michelle Icard
  • Tłumacz: Maciej Jakub Jabłoński
Stały rabat 40% przy zakupie 3 książek
38,00 zł

Jak dogadać się z nastolatkiem? Jeśli wciąż zadajesz sobie to pytanie, musisz sięgnąć po ten poradnik!

Dzięki niemu zrozumiesz, jak rozmawiać z dzieckiem w wieku 10-14 lat bez prawienia kazań, moralizowania i udzielania dobrych rad. Zawarte w książce wskazówki sprawią, że otworzycie się na siebie i podzielicie swoimi doświadczeniami oraz zrozumiecie różne punkty widzenia.
Poznaj zaproponowany przez autorkę model rozmowy BRIEF i pokonaj najczęstsze przeszkody w komunikacji z nastolatkami. Przygotuj się do rozmów na drażliwe tematy, jak korzystanie z internetu i smartfona, seksualność, impulsywne i ryzykowne zachowania i wiele innych. Dowiedz się, dlaczego warto rozmawiać z nastolatkami o tolerancji, relacjach, pieniądzach czy wnoszeniu wkładu w życie rodzinne. W sumie poznasz aż 14 najważniejszych tematów, których nie możesz pominąć.

Co będzie największą korzyścią z przeczytania tej książki? Nie tylko skuteczna komunikacja, ale także umiejętność budowania bezpiecznej więzi i posługiwanie się nowym językiem, dostosowanym do potrzeb nastolatka, tak aby zaoferować dziecku realne wsparcie i zrozumienie. Wszystkie scenariusze sytuacji dotyczą rzeczywistych problemów, z którymi mierzą się współczesne nastolatki i ich rodzice.

O książce:

Podejście Michelle Icard do trudnych, ale ważnych rozmów z dziećmi, opisane w modelu BRIEF, jest równie błyskotliwe, co skuteczne. Wszyscy musimy w pewnym momencie przeprowadzić kilka istotnych rozmów z naszymi dziećmi, a Icard pokazuje nam, jak to zrobić. - Amy McCready, założycielka portalu PositiveParentingSolutions.com

Dzięki lekturze poradnika:

  • zrozumiesz, dlaczego wczesne lata nastoletnie to najlepszy czas na przeprowadzenie kluczowych rozmów
  • dowiesz się, jakie są skuteczne sposoby na inicjowanie kontaktu, pokonywanie barier komunikacyjnych i zachęcanie ich do otwartości według modelu BRIEF
  • zyskasz konkretną wiedzę, jakich zwrotów w rozmowie unikać, a co działa i prowadzi do porozumienia 
  • poznasz drażliwe tematy, których nie można pominąć w rozmowie z nastolatkiem

O autorce:

Michelle Icard – jest członkinią zespołu zajmującego się sprawami rodzicielstwa w programie Today i serwisu NBC News Learn oraz autorką książki Middle School Makeover. Pisała dla „Washington Post”, „Chicago Tribune”, „The Christian Science Monitor”, „Redbook”, „Time” i „People”. Opracowane przez nią programy kształtowania młodych liderów, Athena’s Path i Hero’s Pursuit, są wdrażane w gimnazjach w Stanach Zjednoczonych, a jej program wakacyjnej szkoły liderów jest realizowany na ponad dwudziestu letnich obozach w całym kraju. Mieszka z rodziną w Charlotte w Karolinie Północnej. Więcej informacji: MichelleIcard.com.

Patroni:

      
Warto przeczytać:  

Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...