Jak wspierać rozwój przedszkolaka?

Jak wspierać rozwój przedszkolaka?

Książka autorki bloga Pani Monia, któremu zaufało prawie 40 tysięcy nauczycieli i rodziców

  • ISBN: 978-83-66237-94-0
  • Autor: Monika Sobkowiak
Stały rabat 40% przy zakupie 3 książek
35,14 zł

Wiek przedszkolny to najlepszy czas na to, by wspierać wszechstronny rozwój dziecka. A zabawa to naturalna forma działania, dzięki której przedszkolaki uczą się, poznają świat, radzą sobie z trudnościami i odkrywają swoje zainteresowania – przekonuje Monika Sobkowiak – autorka bloga Pani Monia, inspirującego nauczycieli w ich codziennej pracy.

Autorka tej książki prezentuje zabawy i aktywności, które pozwolą wszechstronnie i harmonijnie wspierać przedszkolaki we wszystkich obszarach rozwoju: poznawczym, społeczno-emocjonalnym i psychomotorycznym. Zachęca do kształtowania u dzieci  kompetencji przyszłości, takich jak: umiejętność analitycznego myślenia, kreatywność, znajomość podstaw programowania, zdolność do komunikowania się w prosty i bezpośredni sposób czy inteligencja emocjonalna. Pokazuje również, jak ogromne znaczenie dla kształtowania pewności siebie i poczucia sprawczości ma rozwój pasji i próbowanie swoich sił w różnorodnych działaniach, np. komponowaniu własnych piosenek, programowaniu czy układaniu tanecznej choreografii. 

"To, co sprawia dziecku radość, będzie dla niego inspiracją, motywacją do działania i dalszego rozwoju. Dorosły, który chce wspierać rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, powinien nieustannie budzić jego zainteresowanie – proponować intrygujące zabawy, umożliwiać mu samodzielną aktywność oraz przygotowywać proste, a zarazem interesujące pomoce i akcesoria."

Monika Sobkowiak

Dzięki lekturze książki:

  • dowiesz się, jak rozbudzać ciekawość i samodzielność przedszkolaka
  • pomożesz dziecku przygotować się do nauki czytania i pisania
  • zaproponujesz przedszkolakowi zabawy matematyczne rozwijające myślenie analityczne i zdolność do rozwiązywania problemów
  • odkryjesz aktywności stymulujące twórcze myślenie i umiejętność eksperymentowania
  • wprowadzisz przedszkolaka w świat nowych technologii i podstaw programowania
  • poznasz gry poprawiające pamięć, spostrzegawczość i koncentrację
  • nauczysz się, jak wspierać dziecko w rozwoju społeczno-emocjonalnym i psychofizycznym

O autorce:

Monika Sobkowiak – nauczycielka wychowania przedszkolnego, neurologopeda, autorka artykułów, książek i zabaw dla dzieci. Nieustannie poszukuje kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i sposobów na rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi blog Pani Monia, inspirującego nauczycieli do innowacyjnego działania w edukacji.

Przeczytaj 3 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...