Nie pytaj, jak było w szkole. Rozmowy, które dają dzieciom siłę

Nie pytaj, jak było w szkole. Rozmowy, które dają dzieciom siłę

Dla rodziców przedszkolaków i uczniów

  • ISBN: 978-83-67219-64-8
  • Data wydania: kwiecień 2023
  • Stron: 352
  • Autor: Rebecca Rolland
Stały rabat 40% przy zakupie 3 książek
47,52 zł

Czy wiesz, co tak naprawdę słychać u Twojego dziecka?

Pytasz, jak minął mu dzień, odpowiada: „Fajnie!”. Próbujesz się dowiedzieć, co działo się w przedszkolu, mówi: „Bawiliśmy się!”. Chcesz pogadać o tym, co słychać w szkole – zamyka rozmowę krótkim „OK”.

Jeśli czujesz się czasami jak agent wywiadu, który próbuje pogadać z dzieckiem odpowiadającym półsłówkami, to ten poradnik jest dla ciebie. Dowiesz się z niego, że nie trzeba być idealnym, dysponować fachową wiedzą ani nawet zadawać właściwych pytań, by tworzyć okazje do wartościowych rozmów. 

Nie pytaj, jak było w szkole. Rozmowy, które dają dzieciom siłę. Dla rodziców przedszkolaków i uczniów - poradnik dla rodziców o wychowaniu dziecka

Znacznie ważniejsza jest postawa świadomego wyczekiwania – wykorzystanie wymiany zdań, by otworzyć furtkę i podążać za dzieckiem. Wystarczy kilka zmian i nowych nawyków, aby ważne rozmowy stały się naturalną i ciekawą dla wszystkich domowników częścią życia.

Z tej książki dowiesz się, jak:

  • budować bliską relację z dzieckiem: od malucha do nastolatka,
  • łagodzić spory i słuchać się nawzajem bez ocen i obwiniania,
  • rozmawiać tak, by wzmacniać wzajemne zaufanie i rozwijać u dziecka kompetencje związane z: uczeniem się, empatią, pewnością siebie, relacjami, zabawą, otwartością na inność i panowaniem nad temperamentem.

O autorce:

dr Rebecca Rolland – logopeda, pisarka, wykładowczyni akademicka na Wydziale Edukacji na Uniwersytecie Harvarda, współpracuje z pacjentami na Oddziale Neurologii Szpitala Dziecięcego w Bostonie, doradczyni Banku Światowego w zakresie opracowywania programów nauczania. Mieszka w Bostonie z mężem i dwójką kochających rozmowy dzieci.

O książce:

Jestem pewna, że każdego dnia mówisz do swojego dziecka setki słów. Ta książka pomoże ci zamienić je w wartościową rozmowę, której oboje potrzebujecie, by rozwijać się, spełniać i wzrastać w relacji. Stwórz do niej okazję w swoim rodzicielstwie. Niech rozmowa wspiera was w codziennej miłości. 

Aleksandra Sileńska – psycholożka, psychoterapeutka, autorka bloga Mama Terapeutka, spełniająca się mama i zakochana w życiu kobieta.

W serii

Przeczytaj 0 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...