Temperamentne dziecko

Temperamentne dziecko

Międzynarodowy bestseller, który pomógł już ponad 1 mln rodziców!

  • ISBN: 978-83-66610-30-9
  • Stron: 352
  • Autor: dr Mary Sheedy Kurcinka
Stały rabat 40% przy zakupie 3 książek
38,00 zł

Poradnik Temperamentne dziecko to wsparcie dla rodziców i opiekunów dzieci bardziej emocjonalnych, wrażliwych i upartych. Profesjonalne porady pomogą lepiej zrozumieć dziecko, zaakceptować je takim, jakie jest oraz zbudować z nim relację pełną miłości i wzajemnego szacunku. Książka pełna jest odwołań do badań nad rozwojem dziecka, komunikacji, osobowości i typów psychologicznych, dzięki którym łatwiej zrozumieć, w jaki sposób uzewnętrznia się temperament młodego człowieka i jaka jest rola rodziców w jego wychowaniu

Temperamentne dziecko (ang. Spirited child) bywa określane jako trudne i uparte, które ma cechy charakteru cenione u dorosłych, a u dzieci uważane za przeszkodę w wychowaniu.

Dr Mary Sheedy Kurcinka, znana i ceniona edukatorka i wychowawczyni, przedstawia unikatowe podejście do wychowania, skoncentrowane na mocnych stronach temperamentnych dzieci, takich jak odwaga, asertywność, entuzjazm czy zapał, kreatywność i żywiołowość. Autorka zastępuje określenia „niegrzecznego” i „krnąbrnego” dziecka, pozytywnymi skojarzeniami, które odzwierciedlają potencjał temperamentnych dzieci. 

Temperamentne dziecko to także wiele podpowiedzi dotyczących codziennych sytuacji w wychowywaniu: jak pomóc dzieciom regulować emocje, stawiać jasne granice czy wspierać w rozwiązywaniu problemów, aby ograniczyć liczbę konfliktów z rówieśnikami i rodzeństwem. Autorka nie zapomina również o rodzicach, podkreślając wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się rodzice. Atutem jest również specjalnie opracowany prosty, czterostopniowy program, który przyda się podczas wakacji, posiłków i w wielu innych, codziennych sytuacjach, sprawiających trudność rodzicom temperamentnych dzieci. 

Dzięki lekturze tej książki: 

  • skorzystasz z porad, którym zaufało ponad 1 mln rodziców na całym świecie 
  • dowiesz się, jakie cechy wpływają na określanie dzieci "temperamentnymi"
  • poznasz unikatowe podejście do wychowania, skoncentrowane na mocnych stronach
  • wdrożysz czterostopniowy program, niezbędny w codziennych sytuacjach
  • zrozumiesz, jakie wyzwania stoją przed rodzicami temperamentnych dzieci

O książce:

Niezwykłą cechą książki Kurcinki jest to, że pomaga nawet bardzo sfrustrowanym rodzicom docenić zalety ich temperamentnych dzieci… Dostarcza im praktycznych narzędzi, które pozwalają skutecznie mierzyć się z wyzwaniami codzienności… To cudowna książka.

dr Laura Marklaus, autorka książki Spokojne dzieci, szczęśliwi rodzice

To książka pozwalająca rodzicom zrozumieć potrzeby dziecka, które często komunikuje innym to, co czuje i przeżywa – choć nie zawsze umiejętnie. To również poradnik, który przyniesie rodzicom temperamentnych dzieci tak upragniony spokój. Da im wiedzę oraz pomoże uporządkować własne emocje. A gdy one zostaną zaopiekowane, dziecko też poczuje się bezpieczne i zrozumiane.

Anna Jankowska, pedagog, autorka blogów „Tylko dla mam” oraz „Aktywne czytanie”

O autorce:

dr Mary Sheedy Kurcinka – dyrektor ParentChildHelp, wykładowczyni i edukatorka, wielokrotnie nagradzana za swoją pracę. Na całym świecie prowadzi warsztaty dla rodziców i specjalistów zajmujących się pomocą temperamentnym dzieciom. Autorka bestsellerowych książek Raising Your Spirited Child. Workbook, Sleepless in America oraz Kids, Parents and Power Struggles. 

Więcej informacji: www.parentchildhelp.com

Warto przeczytać: 

Przeczytaj 3 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...