Jak szybko opanować język obcy? Wybierz metodę najlepszą dla siebie
Produkt chwilowo niedostępny

Jak szybko opanować język obcy? Wybierz metodę najlepszą dla siebie

Opanuj język skutecznie i trwale. Odkryj metodę nauki skrojona na Twoją miarę!

ISBN: 978-83-7788-020-3

Opis

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest niezbędna - pewnie słyszałeś to nie raz od nauczycieli czy znajomych z pracy? Często zastanawiasz się, dlaczego innym nauka języka przychodzi tak łatwo, a ty nadal czujesz się „wiecznie początkujący”? Zaczynasz naukę, ale szybko zniechęcasz się brakiem postępów? Jeśli którykolwiek z tych problemów dotyczy ciebie, to wybór naszego poradnika jest strzałem w dziesiątkę!

Z książką poznasz skuteczne metody nauki płynnej komunikacji, aby raz na zawsze pokonać barierę językową! Wypróbujesz 51 sprawdzonych pomysłów na to, jak uczyć się słówek szybciej niż dotąd! Dowiesz się, jak z powodzeniem opanować gramatykę, m.in. dzięki „technikom niezapominajkom”. Odkryjesz efektywne tricki, które pomogą ci rozwinąć umiejętność rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstu czytanego.

Poznasz superszybkie techniki, motywujące do dalszej nauki i dowiesz się, jak wykorzystać każdą wolną minutę na doskonalenie znajomości języka. Praktyczne szablony pomogą ci w samodzielnej nauce - szybciej opanujesz język dzięki czytankom, obrazkom i piosenkom. Będziesz mógł łatwo skserować sobie umieszczone na końcu książki szablony do m.in. synonimów, antonimów, rozprawek, drzewek słów, map myśli i wielu innych. Sztuczki znanych poliglotów pomogą ci opanować nawet kilka języków. Dzięki poradnikowi przekonasz się, jaki sposób nauki jest najlepszy dla ciebie - bo tylko to gwarantuje ci sukces w poznawaniu języków obcych!

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- jako jedyny na rynku pokazuje tak wiele zróżnicowanych sposobów na szybką naukę języka
- pomaga rozprawić się z lenistwem, brakiem konsekwencji i wiary w swoje możliwości
- podpowiada jak zaktywizować pamięć, wyobraźnię i skutecznie zmotywować się
- pomaga ci ułożyć prywatny program nauki, dostosowany do twoich oczekiwań i możliwości
- przekonuje, że w tej dziedzinie każdy może odnieść sukces, jeśli dobierze właściwą dla siebie strategię nauki.


O autorce:
Anna Szyszkowska-Butryn - absolwentka anglistyki oraz kulturoznawstwa. Lektorka języka angielskiego z doświadczeniem w nauczaniu wszystkich grup wiekowych. Pasjonatka odkrywania nowych technik uczenia się języków, czerpiąca wiele inspiracji z nieustannych podróży. Specjalnie na potrzeby tego poradnika wybrała najskuteczniejsze współczesne metody nauki języków obcych, następnie udoskonaliła i wypróbowała je w swojej praktyce zawodowej.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 9 opinii na temat tego produktu.

Książka uświadomiła mi błędy, jakie popełniałam ucząc się języka obcego. Dzięki zastosowaniu się do licznych rad i propozycji ćwiczeń, zaczęłam systematycznie uczyć się języka angielskiego i widzę postęp w zapamiętywaniu. Polecam każdemu!

- , 2015-10-19

Książka fantastyczna. Czyta się jednym tchem, bo każdy rozdział zachęca do dalszej lektury, odkrywania nowych technik nauki języka i wypróbowywania ich. Znalazłam kilka naprawdę super tricków, które bardzo ułatwiają mi naukę słówek w krótkim czasie. Super sprawą jest indywidualne dostosowanie technik i nauki do własnych możliwości i predyspozycji. Polecam!

- , 2013-10-16

``Jak szybko opanować język obcy `` to książka bardzo pomocna w nauce języków . Zwłaszcza w dzisiejszych czasach języki są konieczne do osiągnięcia sukcesu zawodowego a także w podróżach. Książka ta nie tylko pomaga w nauce ale także motywuje do niej . Dzięki opisanym tam metodom nauki można więcej nauczyć się w takim samym czasie lub wykorzystać zaoszczędzony czas do innych celów np. odpoczynku.

- , 2012-09-07

W XXI wieku znajomość języków obcych jest niezwykle ważna. We wszystkich szkołach nauka przynajmniej jednego jest obowiązkowa, dlatego też styczność z którymś z nich jest nieunikniona. Władając biegle nowymi językami poszerzamy swoje horyzonty, możemy swobodnie podróżować, rozmawiać z obcokrajowcami i znaczenie łatwiej jest nam znaleźć pracę. Mimo dobrych chęci i szczerego zapału opanowanie języka, z którym na co dzień nie mamy do czynienia okazuje się być trudniejsze, niż byśmy przypuszczali i zwykle kończy się niepowodzeniem oraz szybką rezygnacją. Nauczyciele często sami nie są w stanie dotrzeć do każdego z uczniów, co prowadzi do zniechęcenia, złych ocen, aż w końcu dochodzą do wniosku, że oni się po prostu do tego nie nadają i żmudna, bezowocna nauka najzwyczajniej w świecie nie ma sensu. Problem jednak nie leży w nas samych, lecz w doborze metody nauki.
Pani Anna Szyszkowska-Butryn w swej książce prezentuje nam aż 51 skutecznych technik, dzięki którym uda nam się osiągnąć oczekiwany efekt, a nauka przestanie być przykrym obowiązkiem! Poradnik podzielony jest na cztery części, w których autorka po kolei, skrupulatnie wszystko objaśnia. W pierwszej poznajemy przeszkody, które stoją na drodze do nauki, dowiadujemy się, jak pokonać bariery z nimi związane oraz jak przezwyciężyć

- , 2012-05-07

Wiadomo nie od dziś, że języki obce są ważne, ich nauka wymaga samozaparcia, a i nie każdy będzie poliglotą. Ale czy na pewno? Czy istnieje jakaś skuteczniejsza metoda nauki angielskich słówek, czy hiszpańskich zwrotów, niż zatkanie ręką słowa i głowienie się nad tłumaczeniem? Istnieje inny sposób, a właściwie to tych metod jest znacznie więcej, a każda z nich jest opisana w książce Anny Szyszkowskiej-Butryn pt. ,,Jak szybko opanować język obcy? Wybierz metodę najlepszą dla siebie\".

Pierwsze strony dają mocnego kopa i ,,wjeżdżają\" na ambicję tym, którzy ciągle mają jakieś wymówki odnośnie wzięcia się za naukę. Autorka daje kilka cennych rad, które pozwolą pokonać ,,słomiany zapał\", zaprzeć się i znaleźć motywację (a także bardzo pragną pokonać kryzys). Na wszystkich chętnych wzięcia się za siebie czeka obiecana we wstępie nagroda: język hiszpański w 2 tygodnie. Czy to możliwe? Być może warto spróbować :)

Książka pomaga zdobyć odpowiednią motywację, ale przy okazji skłania także do podjęcia trudu i stawia na naszej drodze niezwykle ważne pytania, bez których ani rusz w nauce języka. Ile można zrobić w ciągu godziny? Jak uniknąć ,,zjadaczy czasu\"? Które czynnością są ,,mega ważne\", a które raczej ,,średnie\"? W jakim celu chcę się uczyć? Pozycja ta pozwala nam zastanowić się przez chwilę i zacząć pracę od zmiany swoich przyzwyczajeń i utartych szablonów dnia codziennego. W nauce języka, ale w ogóle w każdej pracy, ważna jest nawet niepozorna minuta. Książka traktuje sobie przede wszystkim o zgłębianiu wiedzy lingwistycznej, ale pierwsze strony są wiadrem zimnej wody wylanym na każdego, kto w ogóle pragnie konsekwentnie dążyć do celu i zapanować nad swoim czasem.

Bardzo ciekawą rzeczą, i zarazem ważną, jest test na rodzaj swej inteligencji. Mamy przeliczenie procentowe i wskazówki skutecznej nauki dla każdego typu. Rzecz o tyle ciekawa, że można bardziej poznać samego siebie, gdy przeanalizuje się odpowiedzi.. Zawsze myślałem, że jestem typowym wzrokowcem, a jednak ten typ jest u mnie zaraz po dwóch innych, identycznie punktowanych rodzajach :) Wiem, jakie metody obrać, aby przyswajać swoją wiedzę (nie tylko językową). Po teście jest jeszcze drugi egzamin, krótszy, który wskazuje ,,kanał przepływu świata\". Tutaj tradycyjnie: wzrokowy, słuchowy, dotykowy i kinestetyczny. Także ten test może zdziwić, bo osobiście miałem inną wizję samego siebie. Testy naprawdę ciekawe i zarazem przyjemne :)

Po takim wstępie pozostaje już samo sedno, czyli nauka. Na pierwszy ogień idzie zapamiętywanie słówek (51 metod, wśród których są popularne fiszki), potem jeszcze sposoby na gramatykę, rozumienie ze słuchu i wiele innych!. Metod, szablonów, pomysłów... bardzo dużo sposobów na to, aby jednak się przemóc i czegoś nauczyć. Każdy znajdzie pośród tych 100 metod tę właściwą dla siebie. Myślę, że gdyby ktoś przetestował każdy z proponowanych sposobów, to zostałoby mu w głowie sporo wiedzy. Ważne jest to, że pomysły na naukę są podsumowane w osobnej ramce, czasem są wskazówki, poza kilkoma wyjątkami opinie ludzi, którzy dany typ ćwiczeń przetestowali i odnieśli sukces (aha, ćwiczenia - te także towarzyszą książce).

Książka pod względem przejrzystości jest bardzo dobra: ikonki z objaśnieniem metod i rozwoju poszczególnych zdolności, rozdziały są poprzedzone tym, czego się dowiemy, co pozwala wiedzieć od razu, na co zwracać uwagę podczas lektury. Język prosty i zrozumiały, a wskazówki wprost się wylewają ze stron. Zaletą jest skondensowanie wiedzy do tego, co najważniejsze (i to bez przegadania tematu).

Zazwyczaj sceptycznie podchodzę do tego typu poradników, bo wiele z nich jest przegadanych, przepełnionych różnymi wymądrzeniami i autobiograficzną historią autora. Ta książka jest inna. To porządny kopniak, objaśnienie podstawowych problemów z zaczęciem nauki, analiza własnej osobowości, pokazanie skutecznych sposobów dla danej grupy ludzi, ankieta pozwalająca określić idealne dla siebie warunki nauki, a potem cała gama różnych pomysłów na poznawanie języka obcego. Autorka jest jak dobry lekarz: nie przepisuje na daną chorobę witaminę C i do domu, ale pozwala zdiagnozować pacjenta i przepisać mu odpowiednie lekarstwa. Gdybym nawet nie chciał nauczyć się języka, to i tak przyjemnie czytałoby mi się tę książkę (po prostu z ciekawości). No i do mnie, jako do osoby lubiącej literaturę, trafia cytat Czechowa zawarty na okładce: ,,Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu\". Czy Ty masz już swój paszport?...

- , 2012-02-21

Choćbyśmy nie wiem jak się zaklinali, że nauka języków jest okropna i manifestowali naszą niechęć wszędzie, gdzie tylko się da, nie damy rady zmienić jednego - aktualnie człowiek wykształcony to człowiek znający języki obce. Taka jest brutalna prawda i im wcześniej się z nią pogodzimy, tym lepiej dla nas. Zyskamy więcej czasu, żeby zabrać się za siebie i wziąć do roboty, która... może być przyjemna, jak przekonuje nas Anna Szyszkowska-Butryn, autorka poradnika \"Jak szybko opanować język obcy\", który podbił moje serce.

I tak sobie myślę, że gdyby wszyscy nauczyciele mieli tak kreatywne i wszechstronne podejście do ogromnej ilości metod nauczania przedstawionych w poradniku to lekcje języków obcych byłyby w szkołach o wiele ciekawsze. Wiem coś na ten temat, bo w ławkach szkolnych i w różnego rodzaju szkołach językowych spędziłam trochę czasu, widziałam wiele, od absolutnej żenady po cudotwórcze fenomeny.

Pani Anna Szyszkowska- Butryn stawia na indywidualność. Ty sam masz określić, jaka ćwiczenia są dla Ciebie najlepsze na podstawie testu na rodzaje inteligencji, które są zamieszczone na samym początku książki. Kiedy już dowiesz się, jaka inteligencja jest w Tobie dominująca, przechodzimy do dalszych rozdziałów, które prezentują ogrom metod na naukę.
Związanych nie tylko ze słówkami, ale także z gramatyką czy rozumieniem ze słuchu.
W skrócie: dotyka wszystkiego, co niezbędne.


Wór pomysłów, jakie daje ta książka jest naprawdę imponujących rozmiarów.
Nie sposób jest przytoczyć ich wszystkich, ale żeby nie zdradzać zbyt dużego rąbka tajemnicy mogę napisać, że wszystkie te metody są opisane skrupulatnie i rzeczowo. Tak bardzo, że nawet na końcu poradnika znalazły się szablony, które mają dosadniej zaprezentować i wytłumaczyć konkretne sposoby na naukę.
Schematy, mapy, tabelki, instrukcje - do wyboru, do koloru.
Ponadto, osobiście odebrałam ten poradnik jako pewnego rodzaju zachętę.
Wyrazisty szept, który podpowiada nam, że nauka nie musi być taka trudna, może okazać się czymś przyjemnym, jeśli tylko będziemy potrafili ją dostosować do siebie.
Polecam wszystkim, zarówno tym, którzy mają na swoim koncie porażki w nauce języków obcych jak i tym, którzy je uwielbiają.

- , 2012-02-21

Jestem lektorem języka angielskiego i kupiłem tę książkę z nadzieją na znalezienie zadań na urozmaicenie zajęć z uczniami.

Wielkim plusem tej książki jest test pozwalający na określenie typu inteligencji danego ucznia. Znalazło się tu też kilka prostych, choć odkrywczych, ćwiczeń na wspomaganie nauki.

Lecz patrząc z perspektywy lektora/nauczyciela pewne partie książki można by było pominąć (psychologiczno-motywujące porady) oraz dość oczywiste pomysły na ćwiczenia, które znajdują się w każdym przeciętnym szkolnym podręczniku do nauki języka (tematyczne grupowanie wyrazów, mapy słów, podkreślanie i określanie czasów w tekstach).

Podsumowując: o ile dla samouka ta książka może okazać się punktem wyjścia do nauki języka, to z perspektywy nauczyciela można by było w niej ograniczyć część teoretyczną na rzecz większej ilości oryginalnych i praktycznych pomysłów na ćwiczenia wspomagające naukę.

- , 2012-02-13

Polecam bardzo tą książkę. Świetny poradnik zarówno dla nauczycieli i lektorów jak i osób chcących zacząć swą przygodę z językiem obcym.

- , 2012-01-16

Uczę się kilku języków naraz. To właśnie z tego powodu sięgnęłam po ten poradnik. Autorką książki jest absolwentka anglistyki, podróżniczka i pasjonatka nauczania. Dzięki jej wiedzy zapoznamy się z najbardziej znanymi, a przede wszystkim, najskuteczniejszymi metodami nauki języków.

Nauka prosta nie jest i każdy podchodzi do niej inaczej. Dzieje się tak dlatego, że każdy z nas chłonie wiedzę w innym stopniu, potrzebuje różnych bodźców i innego rodzaju motywacji. Dla niektórych sprawdzi się system nagradzania a dla innych wizja siebie jako poligloty. Inaczej przyswaja słówka wzrokowiec, inaczej słuchowiec. Poradnik na początku pomaga nam zrozumieć i zdefiniować samego siebie i dzięki temu wybrać przyszłą ścieżkę nauki.

To co jest równie istotne podczas nauki języków obcych to plan. Realny, mierzalny i skuteczny. W jaki sposób zaplanować naukę, żeby nie była tylko przykrym obowiązkiem, ale i przyjemnością? Jak słuchać uważnie i nie błądzić myślami w chmurach? Jakie są kreatywne sposoby na opanowanie setek zwrotów i słówek? To jak zwykle zależy od osobowości i dzięki książce umiejętniej dobierzemy technikę do naszych umiejętności.

Najbardziej zaskakujące jest to, że zawarte w książce metody można wykorzystać nie tylko przy nauce języków obcych, ale i w codziennym życiu. Uczą myślenia i skutecznego planowania i zarządzania własnym czasem. Inspirująca i porywająca pozycja. Polecam wszystkim.

- , 2011-12-20

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi