Asertywność w praktyce. Jak się zachować  w typowych sytuacjach?

Asertywność w praktyce. Jak się zachować w typowych sytuacjach?

Asertywność w praktyce. Jak się zachować w typowych sytuacjach?

Znajdź wyjście z każdej sytuacji!

  • ISBN: 978-83-6721-296-0
  • Stron: 296
  • Autor: Dorota Gromnicka
Stały rabat 40% przy zakupie 3 książek
35,14 zł

Opis

Poradnik dla osób, które chcą być asertywne w praktyce, pragną poprawić relacje z ludźmi, znaleźć wyjście z najbardziej skomplikowanych sytuacji, stawiać innym granice oraz komunikować swoje uczucia, potrzeby i oczekiwania.

Przykłady przeróżnych scenek i dialogów, z którymi można spotkać się w pracy, w rodzinie, w relacji społecznej czy osobistej, zostały opatrzone profesjonalnym komentarzem, analizą zachowania rozmówców oraz scenariuszem asertywnego rozwiązania problemu. Ćwiczenia, wskazówki i praktyczne zwroty pomagają przećwiczyć ważne rozmowy z partnerem, rodzicami i dziećmi, a także z przełożonym, urzędnikiem czy przypadkowym towarzyszem podróży.

Doświadczona psychoterapeutka podpowiada m.in., jak rozmawiać o zarobkach, nadgodzinach, ocenie pracowniczej, awansie, jak skutecznie składać reklamacje, zgłaszać skargi, grzecznie zwracać komuś uwagę, a także jak zadbać o siebie i pielęgnować poczucie własnej wartości.

Ta książka jest dla ciebie, jeśli:

  • czasami nie wiesz, jak coś powiedzieć, choć wiesz, że możesz być asertywny/asertywna
  • masz dosyć tylko czytania o asertywności, chcesz używać jej w praktyce!
  • świadomie chcesz pracować nad sobą

Pierwsze wydanie książki ukazało się pod tytułem Asertywność w przykładać. Jak się zachować w typowych sytuacjach.

O autorce

Dorota Gromnicka – psycholog i doświadczona psychoterapeutka. Studiowała na UKSW w Warszawie, Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie, oraz UJ w Krakowie. Ukończyła Szkołę Psychoterapii w podejściu integracyjnym. Prowadzi treningi asertywności i indywidualne sesje kształtujące asertywny sposób bycia. Jest autorką wydanych w serii Samo Sedno poradników Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim oraz  Jak zbudować poczucie własnej wartości?

Patroni

 

Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...