Zaakceptuj siebie. O sile samowspółczucia (e-book)

Zaakceptuj siebie. O sile samowspółczucia (e-book)

Zaakceptuj siebie. O sile samowspółczucia (e-book)

  • ISBN: 978-83-6588-470-1
  • Stron: 232
  • Autor: Malwina Huńczak
Stały rabat 40% przy zakupie 3 książek
28,48 zł

Opis

Pierwsza na polskim rynku książka prezentująca samowspółczucie (ang. self-compassion) jako najważniejszą umiejętność życiową.

Psycholog Malwina Huńczak przedstawia samowspółczucie jako odważną postawę umysłu, zachęcającą do tego, by być dla siebie dobrym każdego dnia. Badania naukowe pokazują, że większość ludzi rozwija samokrytycyzm, aby zaadaptować się do życiowych wymogów, presji społeczeństwa i własnych oczekiwań, jednak traktowanie siebie w ten sposób jest bardzo szkodliwe. To wróg dobrego życia prowadzący do depresji.

Większe współczucie dla siebie wiąże się natomiast z lepszą ocenę samego siebie, samoakceptacją i wyższą inteligencją emocjonalną. Praktyczne ćwiczenia oraz inspirujące historie innych pokazują, że bycie dla siebie dobrym oznacza więcej optymizmu, mniej symptomów depresji, niższy lęk przed życiowymi niepowodzeniami, mniejszy perfekcjonizm, a także lepsze radzenie sobie z trudnościami.

Dzięki lekturze książki dowiesz się:

  • jak radzić sobie z trudnymi emocjami
  • jak zaakceptować siebie i otworzyć się na zmiany
  • jak wybaczać sobie potknięcia bez pobłażliwości i litowania się nad sobą
  • jak wykorzystać umiejętność samowspółczucia w codziennych sytuacjach, pracy i wychowaniu dzieci

 

O autorce

Malwina Huńczak – psycholog i ekonomistka, słuchaczka Szkoły Psychoterapii. Autorka książki Przekleństwo perfekcjonizmu. Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiej wydanej w serii Samo Sedno. Więcej informacji: malwinahunczak.pl

 

O książce

W tej książce można się zanurzyć jak w leczniczej borowinie. Kąpiel borowinowa wygładza skórę i wzmacnia stawy, a ta lektura wygładza duszę i wzmacnia odporność psychiczną. Co więcej, pomaga stać się dla siebie dobrym już teraz, a nie dopiero wtedy, gdy spełnisz wszystkie swoje ambicje i dążenia. Jest to wielowątkowa, interdyscyplinarna lekcja dobroci, wyrozumiałości i czułości wobec samych siebie. A czegóż więcej nam trzeba w chwilach trudnych emocji, przykrych przeżyć lub sytuacji wzbudzających zwątpienie i zniechęcenie? Mogłaby to być lekcja wychowawcza całego społeczeństwa. Ale nie szkodzi, że nie jest. Każdy może zacząć od siebie.

Ewa Woydyłło

 

Książka zachęca, by otoczyć siebie szacunkiem, współczuciem i przyjaźnią. Autorka przywołuje badania naukowe, potwierdzające wpływ współczucia i życzliwości na zdrowie, rozwój i poczucie szczęścia. Przytacza historie osób, które lepiej poradziły sobie z życiowymi zawirowaniami dzięki temu, że zmieniły nastawienie wobec siebie i innych na bardziej życzliwe. Zawarte w tej książce ćwiczenia pomagają zwiększyć samoświadomość, uważność i serdeczność. To inspirująca lektura dla tych, którzy zmagają się z brakiem miłości w życiu.

Małgorzata Jakubczak, Polski Instytut Mindfulness

Patroni

 

Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...