Asertywność w praktyce (e-book)

Asertywność w praktyce. Jak się zachować w typowych sytuacjach (e-book)

Asertywność w praktyce. Jak się zachować w typowych sytuacjach (e-book)

Znajdź wyjście z każdej sytuacji!

  • ISBN: 978-83-6588-441-1
  • Stron: 296
  • Autor: Dorota Gromnicka
Stały rabat 40% przy zakupie 3 książek
26,57 zł

Opis

Doświadczona psycholog i psychoterapeutka pokazuje, że asertywność nie jest po prostu techniką odmawiania. To sposób życia, w którym jest miejsce na takie wypowiedzi jak: „chcę”, „lubię”, „nie wiem”, „nie zgadzam się”, „przepraszam”, „oczekuję przeprosin”, „to jest dla mnie ważne”, „czuję się odpowiedzialny”.

Poradnik powstał z myślą o osobach, które wiedzą, że mogą zachować się asertywnie, a jednak w konkretnej sytuacji brakuje im słów, chcą poprawić swoje relacje z ludźmi i być asertywnymi w praktyce.

W poradniku zamieszczono przykłady przeróżnych sytuacji, które mogą zdarzyć się w sferze rodzinnej, zawodowej, społecznej (wobec innych) i osobistej (wobec samego siebie). Konkretne, inspirowane prawdziwymi rozmowami, scenki i dialogi zostały opatrzone profesjonalnym komentarzem psychologa, analizą zachowania rozmówców oraz scenariuszem asertywnego rozwiązania problemu.

Dzięki zawartym w książce ćwiczeniom i wskazówkom znajdziesz wyjście z najbardziej skomplikowanych sytuacji, trudnych nawet dla osób uważających się za asertywne, a gotowe zwroty pozwolą odkryć, co możesz zrobić i powiedzieć, a także jak to zrobić lub dlaczego tego nie robić.

Dzięki lekturze poradnika:

  • nauczysz się stawiać granice, komunikować swoje potrzeby i oczekiwania
  • przećwiczysz ważne rozmowy z partnerem, rodzicami, dziećmi i przełożonymi
  • poznasz skuteczne sposoby na składanie reklamacji, zgłaszanie skargi, grzeczne zwracanie komuś uwagi
  • zadbasz o siebie i rozwiniesz poczucie własnej wartości

 

Książka ukazała się wcześniej pod tytułem „Asertywność w przykładach. Jak zachować się w typowych sytuacjach?”

O autorce

Dorota Gromnicka – psycholog i doświadczona psychoterapeutka. Studiowała na UKSW w Warszawie, Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie, oraz UJ w Krakowie. Ukończyła Szkołę Psychoterapii w podejściu integracyjnym. Prowadzi treningi asertywności i indywidualne sesje kształtujące asertywny sposób bycia. Jest autorką wydanych w serii Samo Sedno poradników Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim oraz Jak zbudować poczucie własnej wartości?

Patroni

 

Przeczytaj 0 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...