Pokonaj depresję, stres i lęk, czyli terapia poznawczo-behawioralna w praktyce

Pokonaj depresję, stres i lęk, czyli terapia poznawczo-behawioralna w praktyce

Zmień siebie i swoje życie na lepsze!

ISBN: 978-83-6248-237-5

Opis

Terapia poznawczo-behawioralna (ang. CBT) to jedna z najskuteczniejszych i szybko przynoszących pozytywne rezultaty metod radzenia sobie z problemami emocjonalnymi. Polecana jest przez terapeutów, ponieważ umożliwia trwałe przezwyciężenie różnorodnych ograniczeń, a jej założenia zostały potwierdzone naukowo.

Autor, doświadczony psycholog kliniczny, krok po kroku wyjaśnia, w jaki sposób można skutecznie walczyć z depresją, lękiem, złością, fobiami czy niską samooceną, a także radzić sobie z codziennymi, emocjonalnymi kłopotami. Poradnik w przystępnej formie zapoznaje z narzędziami i metodami wykorzystywanymi w terapii oraz zawiera liczne ćwiczenia, dzięki czemu umożliwia samodzielne zastosowanie zasad TPB w praktyce. Za pomocą opisanych w książce metod w krótkim czasie możesz samemu na trwałe zmienić myślenie i dzięki temu swoje życie na lepsze.

Dlaczego poradnik trafia w SAMO SEDNO?
- przystępnie objaśnia podstawowe zasady, metody i narzędzia TPB
- zawiera praktyczne wskazówki, ćwiczenia i techniki, które pomagają uporać się z problemami emocjonalnymi
- pokazuje, jak myśli i uczucia mogą negatywnie wpływać na nasze zachowanie i życie
- daje narzędzia, które pozwalają na pozytywną zmianę sposobu myślenia o sobie, innych i o otaczającym świecie
- pomaga walczyć z bieżącymi trudnościami przeszkadzającymi w codziennym życiu, m.in. z lękiem, stresem, depresją, złością czy niską samooceną

O autorze:
dr Stephen Briers - światowej sławy psycholog kliniczny zajmujący się terapią dzieci i dorosłych. Studiował, a następnie prowadził badania na Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii. Specjalizuje się również w terapii poznawczo-behawioralnej, którą w przystępny sposób prezentuje w niniejszej publikacji. Ogromną popularnością cieszył się cykl jego programów w telewizji BBC pt. „Little Angels”, w Channel 4 - „Make Me a Grown-Up” oraz emitowany w TVN Style - „Nastoletnie aniołki”.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 4 opinie na temat tego produktu.

Książka napisana przystępnym językiem. Po tę książkę sięgnęłam ponieważ czułam, że coś się ze mną dzieje . Moje myśli, uczucia schodziły na zły tor. Teraz uświadomiłam sobie jakie NAT-y mnie atakują. Staram się stosować techniki podane w książce i wierzę, że moje postrzeganie się zmieni. Polecam każdemu tę książkę!

- , 2015-04-10

Książka świetnie napisana. W bardzo przystępny sposób przedstawia techniki zmiany dotychczasowego sposobu myślenia na taki, który pozwoli pozbyć się wymienionych w tytule \"lęku, stresu i depresji\". To cenny poradnik oferujący rozwiązanie problemu poprzez zaprezentowane w nim praktyczne ćwiczenia i zalecenia. Polecam!

- , 2012-11-12

Depresja jest schorzeniem afektywnym cechującym się obniżeniem nastroju, brakiem zainteresowania światem zewnętrznym, kłopotami ze snem czy też lękiem. Nie jest jednak łatwo zdiagnozować u siebie tą chorobę, bowiem składa się na nią szereg objawów.

Poradnik pomaga odpowiedzieć na pytanie co jest źródłem naszych lęków i złego samopoczucia. Przechodzi od założeniem Freuda i nieco późniejszych Aarona Temkina Becka. Z zupełnie innej niż dotychczas strony spojrzymy na psychoanalizę. Okazuje się, że nasze „gorsze dni” to jeszcze nie koniec świata. Autor książki, Dr Stephen Briers omawia techniki TPB ( terapii poznawczo – behawioralnej) i pomaga uporać się z problemami lęku, zakrzywionego obrazu własnego „ja” i udowadnia, że wszystko zależy od naszych chęci.

Jest to bardzo mądry i wartościowy poradnik dla wszystkich, którzy chwilowo zabłądzili i zdają sobie z tego sprawę. Należy bowiem chcieć wyjść z depresji i pokonać lęki i mieć pełną świadomość istnienia problemu. Polecam ją także studentom psychologii oraz wszystkim zainteresowanym tajnikami ludzkiej psychiki.

- , 2012-01-10

Książka niezwykle interesująca. Autor w prosty, nieskomplikowany sposób nie tylko przedstawia problemy, z jakimi współczesny człowiek często musi się zmierzyć, z różnego rodzaju lękami, depresjami, niską samooceną, ale również podaje skuteczne sposoby walki z nimi. Wszystkie techniki, które przedstawia, są z dobrym skutkiem wykorzystywane w terapii, którą autor propaguje i wykorzystuje w swojej wieloletniej i uznanej pracy zawodowej, mianowicie w terapii poznawczo-behawioralnej. Cenna pozycja dla ludzi, którzy nie potrafią poradzić sobie z sobą, jak też dla tych, którzy chcą zrozumieć zachowania innych osób. Polecam!!!

- , 2011-10-24

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi