• Top
Coaching w sytuacji kryzysu. Jak przekuć trudności w dobre doświadczenie?

Coaching w sytuacji kryzysu. Jak przekuć trudności w dobre doświadczenie?

Coaching w sytuacji kryzysu. Jak przekuć trudności w dobre doświadczenie?

Praktyczny poradnik, który przeprowadzi cię przez sytuację kryzysową i pomoże w odzyskaniu radości z życia

  • ISBN: 978-83-6721-567-1
  • Stron: 256
  • Autor: Dominika Paradowska, Joanna Płuciennik
Stały rabat 40% przy zakupie 3 książek
38,00 zł

Opis

Jak poradzić sobie w momencie kryzysu? Co zrobić, by trudna sytuacja stała się impulsem do zmiany? Autorki przekonują, że paradoksalnie sytuacje kryzysowe mogą pomóc w przeformułowaniu celów, skłonić do refleksji i zainspirować do zmian, które wniosą w życie nową jakość, świeże spojrzenie i radość.

Pomoże w tym sześcioetapowy plan wyjścia z kryzysu oparty na sprawdzonych metodach coachingu i interwencji kryzysowej - program ŚCIEŻKA WOJOWNIKA. Dzięki niemu przejdziesz przez trudne sytuacje i potraktujesz je jak szansę do tego, by zbudować nową, lepszą rzeczywistość.

Dzięki pracy z książką:
- zrozumiesz, na czym polega trudność sytuacji, której doświadczasz (np. utrata pracy, zmiana miejsca zamieszkania, rozstanie czy rozwód)
- nauczysz się akceptować emocje towarzyszące kryzysowi i jego przezwyciężaniu
- odnajdziesz indywidualną ścieżkę rozwoju prowadzącą do zmiany i osiągnięcia zamierzonego celu
- zdobędziesz umiejętności w pracy z kryzysem, dzięki którym odkryjesz w sobie nowe możliwości
- dowiesz się, gdzie i u kogo szukać pomocy w momentach załamania oraz jak wspierać bliskich w sytuacji kryzysowej

O książce:

Świetny, praktyczny przewodnik, który podpowiada, jak pomóc sobie w sytuacji przeżywania kryzysu. Autorki w przystępny sposób, krok po kroku przeprowadzają czytelnika przez program Ścieżki Wojownika, będący planem samodzielnego poradzenia sobie z kryzysem. Szczególną wartość mają praktyczne ćwiczenia, pomagające odczuć emocjonalną ulgę i pozwalające na aktywne działanie – co w sytuacji kryzysu jest szczególnie istotne. A ci, dla których samopomoc jest niewystarczająca, odnajdą wskazówki, kiedy i do jakich specjalistów należy się zgłosić. Wśród metod pomocy autorki wymieniają stosunkowo nową profesję, jaką jest coaching kryzysowy, będący jedną z możliwości skutecznej pracy z kryzysem. Jest to książka, której warto poświęcić swój czas.

Elżbieta Kluska-Łabuz, prezes Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego
Psycholog, akredytowany coach kryzysowy, interwent kryzysowy

Poradnik Coaching w sytuacji kryzysu. Jak przekuć trudności w dobre doświadczenie to bardzo dobre opracowanie, prezentujące problematykę kryzysu z uwzględnieniem jego źródeł i przyczyn, a także istotnych narzędzi diagnozujących poziom stresu, który zazwyczaj jest efektem kryzysu.

Autorki w umiejętny sposób wiążą kryzys z coachingiem, pokazując cały szereg metod radzenia sobie z trudnościami. Prezentują ciekawostki i przykłady, które obrazowo przedstawiają zarówno problem kryzysu, jak i sposoby wykorzystania coachingu w kryzysie. Na szczególną uwagę i uznanie zasługują liczne i bardzo dobrze dobrane ćwiczenia, które mogą być sposobem ograniczającym stres, trudności i ograniczenia. W książce omówiono również pułapki mądrych decyzji oraz pokazano sprytne sposoby ich demaskowania i coachingowego przekuwania ich w sukces. Niezwykle ważną częścią poradnika stanowi także rozdział poświęcony formom i rodzajom wsparcia w kryzysie.

Coaching w sytuacji kryzysu to pozycja nowatorska, po którą zdecydowanie warto sięgnąć.

dr Joanna Żukowska, Kierownik Studiów Podyplomowych
Akademia Profesjonalnego Coacha SGH-Coachwise

 

O autorkach

Dominika Paradowska – psycholog społeczny, dyplomowany coach, współautorka gry coachingowej „Śladami samych siebie”. Uwielbia rozmowy z ludźmi, zdrową kuchnię i aktywny tryb życia.

Joanna Płuciennik – pedagog andragog, dyplomowany coach, certyfikowany coach kryzysowy, współautorka gry coachingowej „Śladami samych siebie”. Uparcie wierzy w każdego człowieka, jego prawo do szczęścia i życia w zgodzie z samym sobą. Więcej informacji: twojcoach.waw.pl

 

Patroni

  

Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...