Myśleć efektywnie czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele
Produkt chwilowo niedostępny

Myśleć efektywnie czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele

Pierwsza książka o "smart thinking"! Skieruj myślenie na inne tory!

ISBN: 978-83-7788-138-5

Opis

Książka poświęcona jest zagadnieniu myślenia efektywnego (smart thinking) - jednej z najbardziej cenionych obecnie na świecie zdolności człowieka, dzięki której można lepiej radzić sobie z problemami i sprawnie odnajdywać kreatywne rozwiązania. Autor publikacji, dr Art Markman, korzystając z najnowszych odkryć w zakresie psychologii poznawczej oraz innych dziedzin nauki, udowadnia, że myślenia efektywnego można, a nawet trzeba się nauczyć.

Poradnik to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce wykorzystać swój potencjał, myśleć w sposób innowacyjny oraz osiągać wyznaczone cele. Polecany jest wszystkim tym, których interesuje własny rozwój i wykorzystanie psychologii do poprawy jakości życia.

Ta książka to osobista instrukcja obsługi twojego umysłu, dzięki której dowiesz się, jak skuteczniej zapamiętywać informacje, uczyć się oraz wykorzystywać wiedzę do własnych potrzeb. Znajdziesz w niej cenne, rzetelnie omówione przykłady odkryć, eksperymentów, a także narzędzia i ćwiczenia, które pozwolą ci utrwalić zdobyte wiadomości.

Dzięki lekturze poradnika dowiesz się m.in.:
- na czym polega zasada zwana „rolą trzech” i jak wykorzystać ją do treningu pamięci
- co to jest iluzja głębi wyjaśniającej czy efekt generowania
- na czym polega „efekt orzeszków ziemnych”, gdy poznajesz nową osobę
- jak zastosować mechanizm pętli fonologicznej do zapamiętywania nowych faktów
- jakie są sposoby kształtowania mądrych nawyków, pozwalających zdobywać wysokiej jakości wiedzę


Sprawdź opinie na Amazonie!


O autorze:
Dr Art Markman - wykładowca psychologii oraz marketingu na Uniwersytecie w Teksasie. Jeden z najbardziej znanych na świecie specjalistów w dziedzinie kognitywistyki. Autor ponad 125 rozpraw naukowych oraz redaktor magazynu „Cognitive Science”. Pracował jako konsultant, m.in. w firmie Procter & Gamble, dla której opracował specjalny program szkoleniowy mający na celu maksymalizację sprawności umysłowej.

 

Opinie

+ Dodaj opinię

Książka spełniła moje oczekiwania. W jasny i przystępny sposób pomogła mi przyjrzeć się własnym nawykom związanym z uczeniem się i zachęciła do stosowania opisanych technik efektywnego zapamiętywania.

- , 2015-10-19

Dla mnie \"strzał w 10\" czy też jak kto woli \"Samo Sedno\". Za mało tu miejsca, żeby wymienić wszystkie pozytywy tej niesamowicie wręcz wartościowej książki. W telegaficznym skrócie: konkretna, praktyczna, bogata w przykłady (i to jakie:)!) i cenne wskazówki. Doskonały przewodnik. Polecam.

- , 2014-05-19

Polecam. Zarówno tę stronę internetową, jak i efektywną literaturę.

- , 2014-01-23

Całkiem przypadkiem trafiła w moje ręce książka \"Myśleć efektywnie\". A może nie trafiła przypadkowo... szykowały się wielkie zmiany w moim życiu. Nowa praca i nowe wyzwania a książka pozwoliła wiele spraw uporządkować, odkryć potencjał. Książka efektywnie i efektownie uczy jak myśleć efektywnie. Początkowo nie wierzyłam, że zastosowanie się do rad autora będzie takie pomocne. Dziś, zaledwie po pół roku od skończenia tej lektury, nawyki ułatwiają mi życie. Nie bez znaczenia jest motywacja jaką mamy by chociażby spróbować stosować \"smart thinking\". Wiele niby banalnych ale jakże cennych rad danych przez Art\'a Markman\'a ułatwia poukładanie spraw życia codziennego i spojrzenia jak duży potencjał drzemie w nas i czeka na wykorzystanie. Polecam lekturę, bo naprawdę warto spróbować myśleć efektywnie.

- , 2013-04-15

Zanim sięgnęłam po ten poradnik, długo zastanawiałam się czy można nauczyć się myśleć efektywnie? Według autora tej książki jest to możliwe. Czy faktycznie można wyćwiczyć w sobie tzw. smart thinking? Trochę trudno mi było w to uwierzyć, bowiem inteligencja (w znaczeniu ogólnym, a nie książkowym) jest albo jej nie ma. Co na to autor książki?

Autorem poradnika \"Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele\" jest psychologiem, autorem wielu artykułów naukowych z pogranicza nauk kognitywnych, a także konsultantem firmy Procter & Gamble. Nie mam najmniejszej wątpliwości, iż człowiek z takim dorobkiem zawodowym potrafi myśleć efektywnie i wykorzystywać tę zdolność w codziennych sytuacjach. Po lekturze książki nie wątpię także w jego wiedzę teoretyczną na ten temat. Książka to świetny zbiór teorii na temat możliwości ludzkiego umysłu. To głównie na tym temacie skupia się autor. Pokazuje nam (na licznych przykładach) jak wielu ludzi sukcesu potrafi wykorzystać swój potencjał i w jaki sposób przekształcają z pozoru proste myśli w rewolucyjne idee.

Czy jednak po przeczytaniu tej książki będzie nam łatwiej osiągnąć wybrany cel? Nie do końca. Sam autor pisze o tym, jak ważna w naszym życiu jest świadomość tego, że nie mamy praktycznie żadnych ograniczeń w poszerzaniu naszej wiedzy. Więc co stoi na przeszkodzie? Zapewne brak motywacji, brak pewności siebie czy presja otoczenia. Autor pokazuje nam w jaki sposób możemy wykorzystać to co wiemy i potrafimy najlepiej. Czasami bowiem sami nie wiemy ile drzemie w nas potencjału, które nie miał nigdy szansy wyjść na światło dzienne.

Komu można polecić ten poradnik? Przede wszystkim młodym i dynamicznym ludziom, uczniom i studentom, osobom, które myślą o założeniu własnego biznesu i wszystkim tym, których ciekawią tajniki naszego mózgu i jego możliwości.

- , 2013-04-03

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi