Techniki samorozwoju czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej

Techniki samorozwoju czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej

Wykorzystaj w pełni swój potencjał!

ISBN: 978-83-7788-167-5

Opis

Czy wiesz, że wyniki pracy i nauki tylko w pewnym stopniu zależą od inteligencji? Osoba, która posiada ogromne możliwości, ale nie wie, jak z nich korzystać, będzie uzyskiwała znacznie gorsze rezultaty niż ktoś przeciętny. Sięgając po ten poradnik, zyskasz wiedzę na temat tego, jak stale rozwijać i w pełni wykorzystywać swój potencjał, aby zachować sprawność umysłową na długie lata.

Dzięki książce autorstwa doświadczonych psychologów dowiesz się, w jaki sposób koncentrować się lepiej i dzięki temu oszczędzać czas. Poznasz metody szybkiego czytania m.in. skanowanie slalomowe lub po przekątnej. Odkryjesz 16 skutecznych, przydatnych w życiu codziennym technik uczenia się, np. rymowanki liczbowe, rzymski pokój czy akronimy. Dowiesz się, do czego służą mapy myśli i jak je samodzielnie tworzyć. Poznasz techniki wspierające kreatywność, szczególnie przydatne, gdy poszukujesz twórczych rozwiązań problemów.

Lektura poradnika, dzięki licznym wskazówkom, poradom i ponad 150 ćwiczeniom, pomoże ci w pełni wykorzystać niezwykłe możliwości twojego mózgu. Przekonasz się również, że ludzka pamięć właściwie nie ma ograniczeń - trzeba tylko nauczyć się z niej właściwie korzystać!

Dzięki poradnikowi dowiesz się m.in.:
- jak poszerzyć pole widzenia i dzięki temu czytać szybciej?
- na czym polega metoda haków - jedna z technik zapamiętywania?
- w jaki sposób żonglowanie wpływa na rozwój umysłu?
- po co ci szczęśliwy długopis na egzaminie?
- jak uczyć się słówek w języku obcym metodą wyzwalaczy?

O autorach:
Natalia i Krzysztof Minge - psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy w swojej poradni Hipokampus prowadzą m.in. warsztaty szybkiego czytania, twórczego myślenia oraz doskonalące umiejętność koncentracji. Są autorami poradnika Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? wydanego w serii Samo Sedno oraz wielu artykułów na ten temat.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 3 opinie na temat tego produktu.

Samo sedno. Tyle. Polecam.

- , 2014-01-21

Bardzo interesujący poradnik. Moją opinie na jego temat znajdziecie tutaj---> http://r-roksi.blogspot.com/2013/01/samo-sedno-techniki-samorozwoju-czyli.html

- , 2013-01-04

Na początku warto wspomnieć, że poradnik w pewnym sensie pełni funkcję elementarza - przedstawia przeróżne zagadnienia związane z samorozwojem (od szybkiego czytania po techniki pamięciowe), a nie skupia się na jednej konkretnej, jest więc stworzony raczej z myślą o tych, którzy jeszcze nie mieli styczności z lekturami tego typu. Jego podstawową zaletą jest więc kompleksowość, a także prostota. Autorzy nie posługiwali się specjalistycznym i niezrozumiałym językiem, przedstawili treść w dość jasny sposób. Nie oszczędzali też na przykładach - tych można znaleźć w Technikach samorozwoju naprawdę sporo.

- , 2012-12-10

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi