Trening umysłu dla osób 50+
Produkt chwilowo niedostępny

Trening umysłu dla osób 50+

Techniki, wskazówki i ćwiczenia, dzięki którym twój umysł będzie w świetnej kondycji

ISBN: 978-83-7788-241-2

Opis

Dowiedz się, jak mimo upływu lat zachować dobrą pamięć, rozwijać swoje umiejętności poznawcze i cieszyć się dobrym samopoczuciem!

Książka prezentuje formy treningu, które są najkorzystniejsze dla zachowania sprawności umysłu i które pomogą ci ćwiczyć pamięć podczas wykonywania codziennych czynności. Poznasz zadania na koncentrację, które ułatwią ci kojarzenie faktów i pomogą zachować kontrolę w trudnych sytuacjach. Omówione w książce techniki kreatywnego pisania rozbudzą twoją wyobraźnię, a jednocześnie zainspirują twój umysł do bardziej wydajnej pracy. Przekonasz się, jak wiele przyjemności możesz czerpać z twórczego podejścia do gotowania, malowania, rzeźbienia, przemeblowania pokoju czy choćby zagadek logicznych, przełamujących schematy myślenia. Zawarte tu wskazówki pokażą ci, jak dostrzegać jaśniejszą stronę życia, jak skupiać się na tym, co warto kolekcjonować w pamięci, czym warto się inspirować. Doświadczaj przyjemności z treningu umysłu i ciesz się dobrym samopoczuciem mimo upływu czasu!

Podczas lektury poradnika:
- poznasz ponad 120 różnorodnych ćwiczeń umożliwiających kompleksowy trening umysłu
- dowiesz się, jakie są skuteczne metody zapamiętywania faktów, wydarzeń, nazwisk oraz twarzy
- nauczysz się sztuki koncentracji, wspomagającej kojarzenie faktów i sprawne funkcjonowanie na co dzień
- wypracujesz dobre nawyki, które pozwolą zachować umysł w dobrej kondycji
- zyskasz motywację do aktywności fizycznej

O autorach:
Natalia i Krzysztof Minge - psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy w poradni Hipokampus prowadzą warsztaty dla dzieci i rodziców. Autorzy poradników, m.in. "Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?", "Techniki samorozwoju" wydanych w serii Samo Sedno.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 3 opinie na temat tego produktu.

REWELACYJNA KSIĄŻKA
Choć nie mam jeszcze 50 lat, książka ta pomaga mi rozwijać się na co dzień.
dzięki zawartej w niej wiadomościom
moje życie przestało być nudne i niezdrowe, cieszę się każdym dniem i pomagam wielu ludziom w życiowym zastoju
UKŁONY DLA AUTORÓW i WYDAWNICTWA
Katarzyna

- , 2015-02-09

Fajnie, że pojawiają się publikacje, które naświetlają problem starzenia się mózgu, a jednocześnie pokazują, że nic nie jest stracone i umysł również można trenować. W treningu umysłu pomagają również zindywidualizowane plany ćwiczeń podnoszące sprawność funkcji poznawczych (można je znaleźć, np. w serwisie brainmax, lumosity itd.), a nawet tak proste czynności jak rozwiązywanie krzyżówek czy - nieco trudniejsze - gra w szachy.

- , 2014-07-09

super

- , 2014-02-27

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi