• Top

Jak zrozumieć dziecko?

Jak zrozumieć dziecko?

Wpływ ciała i umysłu na dziecięce emocje i zachowania

  • ISBN: 978-83-67219-19-8
  • Data wydania: wrzesień 2022
  • Stron: 336
  • Autor: dr Mona Delahooke
Stały rabat 40% przy zakupie 3 książek
42,76 zł

Masz czasami wrażenie, że twoje dziecko robi ci na złość? Żadne rozmowy, tłumaczenia, nagrody czy zachęty nie działają, gdy próbujesz nakłonić je do współpracy?

Dr Mona Delahooke, psycholożka kliniczna i terapeutka, wyjaśnia, że za każdym zachowaniem dziecka stoi jakaś konkretna potrzeba i nie zawsze jest ono w stanie kontrolować swoje reakcje ze względu na powoli dojrzewający układ nerwowy. Zamiast więc dyscyplinować dziecko, lepiej skorzystać z podejścia uwzględniającego jego psychologię i biologię – sensoryczne doświadczenia i emocje. 

Z tego poradnika dowiesz się, jak:

  • poznać po zachowaniu dziecka, z czym sobie akurat nie radzi, aby właściwie na to odpowiedzieć,
  • dostrzegać i interpretować sygnały ciała wysyłane przez dziecko, 
  • dbać o dobre samopoczucie malucha z szacunkiem dla jego potrzeb, wspierając jego rozwój emocjonalny i umiejętności społeczne, 
  • w końcu przestać się obwiniać i stresować decyzjami, jakie codziennie podejmujesz w związku z rolą rodzica.

O autorce:

dr Mona Delahooke – licencjonowana psycholożka kliniczna z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i ich rodzinami. Członkini Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka książki Co kryje zachowanie? Prowadzi liczne wykłady, szkolenia i konsultacje dla rodziców, organizacji oraz szkół. Mieszka i pracuje w rejonie Los Angeles.

O książce: 

Jako rodzice często szukamy idealnej instrukcji obsługi dziecka. Tymczasem najskuteczniejszą strategią jest uważna obserwacja sygnałów płynących z jego ciała. Zamiast oceniać, najpierw włączamy ciekawość i jednocześnie dbamy o swój dobrostan. Dopiero wtedy możemy pomóc dziecku wyregulować jego układ nerwowy. Relacja oparta na bezpieczeństwie i miłości tworzy warunki do harmonijnego rozwoju. Dr Mona Delahooke pięknie przypomina o tym, co w rodzicielstwie jest najważniejsze.
Agnieszka Pawłowska, psycholożka, nauczycielka mindfulness i compassion, autorka serii książek Kraina uważności, agnieszka-pawlowska.com.

Książkę polecają:

Charaktery magazyn psychologiczny        Psychologia w praktyce


Warto przeczytać:  

Przeczytaj 0 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...