Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi

Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi

Daj sobie prawo do własnego zdania. Asertywność to wolność w byciu sobą

ISBN: 978-83-7788-017-3

Opis

Asertywność pozwala na spokojne i stanowcze wyznaczanie granic, wyrażanie swoich potrzeb i oczekiwań, odmawianie bez poczucia winy, tłumaczenia się i usprawiedliwiania.

Autorka książki, doświadczona psychoterapeutka, poprowadzi cię przez 3 etapy procesu wypracowywania asertywności: będziesz mógł poznać przyczyny jej braku, wkroczyć na drogę do zmiany i poradzić sobie z trudnymi sytuacjami w domu i w pracy. Dowiesz się, jak zbudować właściwą samoocenę, pozbyć się lęków, poczucia winy i wstydu. Przekonasz się, jak wielki wpływ na asertywną postawę ma poczucie własnej wartości i jak dużą rolę w jego budowaniu odgrywa okres dzieciństwa.

Poradnik pomoże ci w nauce rozpoznawania oraz wyrażania swoich emocji, myśli i przekonań. Dowiesz się, jak wypracować asertywną postawę w kontakcie z klientem lub w relacji ze zwierzchnikiem. Jeśli jesteś rodzicem, zrozumiesz, jak wychować dziecko, aby miało poczucie własnej wartości. Poznasz sposoby na radzenie sobie z lękiem przed odrzuceniem czy odmową. Lektura poradnika pomoże ci w naturalny sposób reagować asertywnie i doceniać tę postawę u innych.

Dzięki poradnikowi dowiesz się, jak asertywnie:
- wyznaczać granice i szanować terytorium innych
- odmawiać bez poczucia winy
- wyrażać swoje emocje, myśli, oczekiwania
- przyjmować informacje od innych
- reagować na krytykę i atak
- wyrażać prośbę i radzić sobie z lękiem przed odmową

O autorce:
Agnieszka Wróbel
- pedagog, psychoterapeuta i trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła Szkołę Trenerów Treningu Psychologicznego, Szkołę Psychoterapii Indywidualnej w Ujęciu Psychodynamicznym oraz liczne szkolenia. Prowadzi treningi asertywności i zajmuje się terapią indywidualną w tym zakresie. Doświadczenia, jakie autorka wyniosła z wieloletniej praktyki, doprowadziły do powstania niniejszego poradnika - twojego osobistego trenera asertywności.

 

Opinie

+ Dodaj opinię

Szukalem od jakiegos czasu ksiazki o asertywnosci i wreszcie dzisiaj ja kupilem. Nie przegladalem jej w ksiegarni zbyt, zaryzykowalem liczac ze sie ten zakup oplaci. Co prawda przeczytalem poki co 45 stron ,ale ksiazka wydaje sie byc wartosciowa i co wazne nie jest napisana zbyt skomplikowanym slangiem psychologicznym. Ksiazka jest dobra nie tylko w poprawnym wychowaniu dziecka ale tez mysle pomaga w budowaniu poprawnych relacji miedzyludzkich w pracy i srodowisku zycia. Mysle ze prawie kazdy moglby cos w swoim zyciu skorygowac po lekturze tej ksiazki. Aha i uwaga praktyczna: mysle ze nie nalezy jej czytac \"od deski do deski\" chyba lepiej rozdzial dwa na dzien i przemyslec. Dobre by bylo tez powracanie do ciekawszych rozdzialow po jakims czasie (moze z uwagi na brak czasu w formie audiobooka?) Ogolnie po 45 stronach juz nie zaluje ze zainwestowalem w ta ksiazke 30zl. Polecam

- , 2012-05-31

Uważam, że to fantastyczny poradnik dla rodziców, którzy chcą wychowywać dzieci na szczęśliwych i pewnych siebie ludzi. Książka pomaga nam w zrozumieniu samych siebie, w funkcjonowaniu w otoczeniu tak by zachować własną odrębność, żyć w zgodzie ze swoimi poglądami i uczuciami. Dzięki niej lepiej zrozumiemy potrzeby naszych dzieci w każdym wieku i być może stosując się do wskazówek autorki unikniemy konfliktów z dorastającym dzieckiem.

Nie zdawałam sobie sprawy z istoty asertywności w naszym życiu dopóki dokładnie nie przestudiowałam tego poradnika. Polecam.

- , 2012-02-20

Jeśli miałabym zakwalifikować tę książkę do jakiejś kategorii, byłaby to kategoria: pozytywne zaskoczenie.
Zdziwiło mnie to, że nim się obejrzałam, a książka była prawie skończona. Choć wydawać by się mogło, że poradniki psychologiczne to specyficzny gatunek, mnie jednak ta tematyka ogromnie zainteresowała.

Uwielbiam książki, po których lekturze potrafię odbierać w inny sposób na banalne sytuacje dnia codziennego. \"Asertywność na co dzień\" to lektura, która pomaga spojrzeń na tak wiele aspektów komunikacji międzyludzkich, że czytałam ją z ogromną ciekawością.

Podoba mi się to, że jest to dzieło polskiej psychoterapeutki. Wykształcenie pani Agnieszki Wróbel robi wrażenie, więc nie mam wątpliwości co do kompetencji autorki.
Cieszę się, że książka w żadnym stopniu nie wydawała mi się \"za bardzo\" naukowa, jest napisana językiem zrozumiałym dla każdego.
To niezwykle ważny aspekt, bowiem nie wszyscy potrafią czytać książki związane z psychologią. Ja przekonuję się do nich coraz bardziej.

Choć tytuł jest bardzo jednoznaczny nie do końca oddaje zawartość książki. Dzięki niej dowiedziałam się wiele o wpływie dysfunkcji rodzinnych na przyszłe funkcjonowanie społeczne, ale także o komunikatach, które wypowiadamy każdego dnia, nie mając nawet pojęcia jak one wpływają na odbiorców.
Książka jest przejrzyście i schludnie wydana, urozmaicona schematami oraz rysunkami, które pomagają zrozumieć przesłanie lektury.
Uważam, że wiele osób znalazłoby w tej książce \"coś dla siebie\". Pozwala zrozumieć, jakim typem człowieka jesteśmy i jak możemy niwelować swoje negatywne zachowania.

- , 2011-12-30

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi