Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi

Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi

-30%

Daj sobie prawo do własnego zdania. Asertywność to wolność w byciu sobą

ISBN: 978-83-7788-017-3

Opis

Asertywność pozwala na spokojne i stanowcze wyznaczanie granic, wyrażanie swoich potrzeb i oczekiwań, odmawianie bez poczucia winy, tłumaczenia się i usprawiedliwiania.

Autorka książki, doświadczona psychoterapeutka, poprowadzi cię przez 3 etapy procesu wypracowywania asertywności: będziesz mógł poznać przyczyny jej braku, wkroczyć na drogę do zmiany i poradzić sobie z trudnymi sytuacjami w domu i w pracy. Dowiesz się, jak zbudować właściwą samoocenę, pozbyć się lęków, poczucia winy i wstydu. Przekonasz się, jak wielki wpływ na asertywną postawę ma poczucie własnej wartości i jak dużą rolę w jego budowaniu odgrywa okres dzieciństwa.

Poradnik pomoże ci w nauce rozpoznawania oraz wyrażania swoich emocji, myśli i przekonań. Dowiesz się, jak wypracować asertywną postawę w kontakcie z klientem lub w relacji ze zwierzchnikiem. Jeśli jesteś rodzicem, zrozumiesz, jak wychować dziecko, aby miało poczucie własnej wartości. Poznasz sposoby na radzenie sobie z lękiem przed odrzuceniem czy odmową. Lektura poradnika pomoże ci w naturalny sposób reagować asertywnie i doceniać tę postawę u innych.

Dzięki poradnikowi dowiesz się, jak asertywnie:
- wyznaczać granice i szanować terytorium innych
- odmawiać bez poczucia winy
- wyrażać swoje emocje, myśli, oczekiwania
- przyjmować informacje od innych
- reagować na krytykę i atak
- wyrażać prośbę i radzić sobie z lękiem przed odmową

O autorce:
Agnieszka Wróbel
- pedagog, psychoterapeuta i trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła Szkołę Trenerów Treningu Psychologicznego, Szkołę Psychoterapii Indywidualnej w Ujęciu Psychodynamicznym oraz liczne szkolenia. Prowadzi treningi asertywności i zajmuje się terapią indywidualną w tym zakresie. Doświadczenia, jakie autorka wyniosła z wieloletniej praktyki, doprowadziły do powstania niniejszego poradnika - twojego osobistego trenera asertywności.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 4 opinie na temat tego produktu.

Uważam, że bardzo kompleksowa. Autorka licznymi praktycznymi przykładami wraz z uzasadnieniami omawia wiele aspektów wyznaczania granic i jakie to ma efekty. Dużym dla mnie problemem , jeżeli odmawiam obcej osobie są w następstwie mojej odmowy stosowane wszelkie formy szantażu emocjonalnego. Byłem kilkakrotnie szantażowany, kiedy próbowałem asertywnie odmówić. Z powodu domysłów konsekwencji, jakie mogę ponosić, gdyby coś takiego wydarzyło się naprawdę, a co wcześniej było używane w formie szantażu, prosiłbym o rozszerzenie zagadnienia, że jeżeli wiem, że powiedzenie \"tak\" osobie mnie szantażującej przyniesie mi wyłącznie szkodę, to jaką mam gwarancję, że odmówienie tej osobie która mnie szantażuje nie pociągnie mnie do odpowiedzialności i konsekwencji szantażu. Nie wiem, jak należy asertywnie odmawiam ludziom za wszelką cenę forsującym swoją wolę, manipulującym i stosującym formę szantażu im więcej razy usłyszą ode mnie NIE. To proszę rozszerzyć w nowej edycji.

- , 2015-11-18

Szukalem od jakiegos czasu ksiazki o asertywnosci i wreszcie dzisiaj ja kupilem. Nie przegladalem jej w ksiegarni zbyt, zaryzykowalem liczac ze sie ten zakup oplaci. Co prawda przeczytalem poki co 45 stron ,ale ksiazka wydaje sie byc wartosciowa i co wazne nie jest napisana zbyt skomplikowanym slangiem psychologicznym. Ksiazka jest dobra nie tylko w poprawnym wychowaniu dziecka ale tez mysle pomaga w budowaniu poprawnych relacji miedzyludzkich w pracy i srodowisku zycia. Mysle ze prawie kazdy moglby cos w swoim zyciu skorygowac po lekturze tej ksiazki. Aha i uwaga praktyczna: mysle ze nie nalezy jej czytac \"od deski do deski\" chyba lepiej rozdzial dwa na dzien i przemyslec. Dobre by bylo tez powracanie do ciekawszych rozdzialow po jakims czasie (moze z uwagi na brak czasu w formie audiobooka?) Ogolnie po 45 stronach juz nie zaluje ze zainwestowalem w ta ksiazke 30zl. Polecam

- , 2012-05-31

Uważam, że to fantastyczny poradnik dla rodziców, którzy chcą wychowywać dzieci na szczęśliwych i pewnych siebie ludzi. Książka pomaga nam w zrozumieniu samych siebie, w funkcjonowaniu w otoczeniu tak by zachować własną odrębność, żyć w zgodzie ze swoimi poglądami i uczuciami. Dzięki niej lepiej zrozumiemy potrzeby naszych dzieci w każdym wieku i być może stosując się do wskazówek autorki unikniemy konfliktów z dorastającym dzieckiem.

Nie zdawałam sobie sprawy z istoty asertywności w naszym życiu dopóki dokładnie nie przestudiowałam tego poradnika. Polecam.

- , 2012-02-20

Jeśli miałabym zakwalifikować tę książkę do jakiejś kategorii, byłaby to kategoria: pozytywne zaskoczenie.
Zdziwiło mnie to, że nim się obejrzałam, a książka była prawie skończona. Choć wydawać by się mogło, że poradniki psychologiczne to specyficzny gatunek, mnie jednak ta tematyka ogromnie zainteresowała.

Uwielbiam książki, po których lekturze potrafię odbierać w inny sposób na banalne sytuacje dnia codziennego. \"Asertywność na co dzień\" to lektura, która pomaga spojrzeń na tak wiele aspektów komunikacji międzyludzkich, że czytałam ją z ogromną ciekawością.

Podoba mi się to, że jest to dzieło polskiej psychoterapeutki. Wykształcenie pani Agnieszki Wróbel robi wrażenie, więc nie mam wątpliwości co do kompetencji autorki.
Cieszę się, że książka w żadnym stopniu nie wydawała mi się \"za bardzo\" naukowa, jest napisana językiem zrozumiałym dla każdego.
To niezwykle ważny aspekt, bowiem nie wszyscy potrafią czytać książki związane z psychologią. Ja przekonuję się do nich coraz bardziej.

Choć tytuł jest bardzo jednoznaczny nie do końca oddaje zawartość książki. Dzięki niej dowiedziałam się wiele o wpływie dysfunkcji rodzinnych na przyszłe funkcjonowanie społeczne, ale także o komunikatach, które wypowiadamy każdego dnia, nie mając nawet pojęcia jak one wpływają na odbiorców.
Książka jest przejrzyście i schludnie wydana, urozmaicona schematami oraz rysunkami, które pomagają zrozumieć przesłanie lektury.
Uważam, że wiele osób znalazłoby w tej książce \"coś dla siebie\". Pozwala zrozumieć, jakim typem człowieka jesteśmy i jak możemy niwelować swoje negatywne zachowania.

- , 2011-12-30

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi