Trenuj swój umysł, czyli jak obudzić w sobie potencjał

Trenuj swój umysł, czyli jak obudzić w sobie potencjał

Twój mózg stać na więcej! Ciekawe ćwiczenia, testy i praktyczne wskazówki

ISBN: 978-83-6248-202-3

Opis

Autorzy poradnika zabierają czytelników w fascynującą podróż w głąb ludzkiego mózgu. Udowadniają, że sprawność intelektualna zależy w znacznej mierze od naszego stylu życia - a nie tylko od genów. Zaprezentowane w książce specjalne zestawy ćwiczeń i porady zapewniają skuteczny trening mózgu, IQ i pamięci.


Dlaczego poradnik trafia w SAMO SEDNO?
- prezentuje zestawy prostych ćwiczeń, które poprawiają sprawność intelektualną;
- pokazuje, w jaki sposób dieta, sen, sport i seks wpływają na usprawnienie pamięci i zwiększenie poziomu inteligencji;
- praktycznie radzi, jak utrzymać mózg w dobrej kondycji niezależnie od wieku.


>>Sprawdź opinie na Amazonie[/url]!<<


O autorach:

Terry Horne, Simon Wootton
- w pracy nad Trenuj swój umysł korzystali z najnowszych badań wiodących ekspertów z całego świata. Prezentują praktyczne porady i ćwiczenia pozwalające rozwinąć i wzmocnić zdolności mózgu oraz zmienić życie na lepsze.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 3 opinie na temat tego produktu.

\"Mój mózg to mój drugi ulubiony organ\" stwierdził Woody Allen. Być może, gdyby przeczytałby poradnik\"Trenuj swój umysł\", nastąpiłyby pewne zmiany w tej hierarchii.
Książka w bardzo wszechstronny sposób przedstawia funkcje naszego umysłu. Obawiałam się, że zawartość jej zawartość wykroczy poza moje możliwości zrozumienia treści ze względów stricte naukowych, ale tak się nie stało. Ostatnie dni spędziłam zagłębiając się w świat niezwykłych ciekawostek, schematów i treningów.

Zupełnie zaskoczyła mnie różnorodność informacji w niej zawartych. Czy wiedzieliście, że gorzka czekolada posiada związek chemiczny, który działa tak samo jak THC zawarte w marihuanie, daje radość? Te i wiele innych ciekawych faktów przytaczają autorzy książki, którzy w swojej pracy powołują się na liczne autorytety ze świata naukowego, dzięki czemu, nie mamy wątpliwości co do rzetelności pracy.
Elementem, który wydawał mi się najbardziej interesującym w tej książce, były przytoczone doświadczenia, ich opisy były umieszczone w specjalnych ramkach. Strona graficzna poradników Samo Sedno jest niezmienna i można ją wychwalać, \"Trenuj swój umysł\" pomimo wielu schematów, prezentuje spójną oraz estetyczną całość. Podobały mi się omówienia i ćwiczenia do każdego z typów percepcji (myślenia kreatywnego, refleksyjnego itd.) Każdy znajdzie tu coś, co odpowiada jego postrzeganiu świata.

\"Trenuj swój umysł\" to prawdziwa kopalnia wiedzy, idealna dla wszystkich tych, którzy lubią wiedzieć. Jest interesująca, a liczne zadania angażują czytelnika nie tylko do dalszej lektury, ale przede wszystkim, do zrozumienia omawianych informacji. Czynią ze spraw niezwykle skomplikowanych, treści proste i interesujące, co jest największym atutem tego poradnika

- , 2012-07-16

Co zrobić, aby poprawić kondycję ludzkiego mózgu? Sekret tkwi nie tylko w diecie bogatej w kwasy omega-3 i omega-6, dużej ilości przeciwutleniaczy zawartej w zielonej herbacie czy technikom relaksacynym. Należy pamiętać, że dieta łącznie z treningiem umysłu, może dać zadziwiające efekty.

Autorzy książki na wstępie przedstwiają nam problematykę badań nad mózgiem i informacjami przesyłanymi przez synapsy. Wprowadzają czytelnika w świat zawiłych połączeń nerwowych, impulsacji, budowy i możwliościami mózgu. Następnie dużo miejsca poświęcają na rolę diety jako ładowarki naszego mózgu. Czego należy unikać? A co, wręcz przeciwnie, daje mu energię do działania. Jaki wpływ ma czekolada, a jaki seks? Dlaczego oksytocyna nazywana jest \'hormonem bezpieczeństwa\'? Odpowiedzi w środku książki.

Kolejne rozdziały omawiają rozwój inteligencji i zagadnienia związane z IQ. Trenerzy umysłu podają nam ogromną porcję ćwiczeń, jakie wykorzystać możemy zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Jakie czynniki powodują, że trudno nam się skupić? Okazuje się, że w biurze mogą czaić się niebezpieczne \'rozpraszacze\' jak kserokopiarki,faxy, palacze, nie mówiąc już o zanieczysczeniach pochodzących z wentylacji. Jak zrelaksować umysł i sprawić, aby szerokim łukiem omijał przeszkody? Skuteczne oddychanie i krótkie ćwiczenia pobudzające korę mozgową okazują się niezastąpione.

Jeden z najciekawszych rozdziałów poświęcony jest kreatywnym ćwiczeniom, łamigówkom, zagadkom myślowym. Dzięki nim rozruszamy nieco nasz mózg i przygotujemy go do wytężonej pracy podczas nauki do egzaminów czy pracy przy komputrze. Czym właściwie jest myślenie kreatywne i czy da się go nauczyć? Za co odpowiedzialna jest lewa, a za co prawa półkula mózgu? Dzięki tym informacjom czytelnik ma możliwośc zapoznania się z najciekawszymi zagadnieniami i problemami neurobiologii współczesnej.

Jestem pod ogromnym wrażniem ksiązki. Na 340 stronach zawartych jest tyle informacji, że spokojnie starczyłyby one na opublikowanie kilku osobnych książek. Trudno się dziwić takiej bogatej problematyki. Autorzy są bowiem chemikami i biochemikami, dla których te zagadnienia stanowią pasję życia. Polecam ją wszystkim bez wyjątku. Okazuje się, że niewiele wiemy o możliwościach naszego mózgu, o którego przecież trzeba dbać szczególnie.

- , 2011-12-20

Rewelacyjna lektura dla wszystkich, których interesuje potencjał naszego mózgu. Interesujące podejście do postrzegania świata i pracy nad sobą.

- , 2011-05-12

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi