Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu?

Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu?

-40%

Poradnik dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, którzy szukają konstruktywnych rozwiązań i sprawdzonych metod!

ISBN: 978-83-7788-536-9

Opis

Jak pomóc dziecku w adaptacji do rzeczywistości szkolnej oraz przezwyciężeniu tremy i nieśmiałości? Jak chwalić je i motywować do nauki, nauczyć radzenia sobie z agresją rówieśników oraz konstruktywnego wyrażania własnych emocji?

Na wiele wyzwań można się przygotować! Ten poradnik to obowiązkowa lektura dla zaangażowanych i świadomych rodziców, których dzieci wkrótce rozpoczną obowiązek szkolny lub wchodzą w okres dorastania, a także dla pedagogów i psychologów dziecięcych pracujących z uczniami w każdym wieku. Pomoże zrozumieć potrzeby dziecka, rozwijać jego możliwości i wiarę we własne siły, przeciwdziałać wielu problemom, a także budować wzajemne porozumienie.

Bardziej niż narzekania, nakazów i zakazów dzieci potrzebują mądrego wsparcia!

W poradniku znajdziesz:
- przykłady scenek i możliwych sposobów postępowania w konkretnych sytuacjach, np. gdy nauczyciel nie reaguje w ważnej sprawie, gdy dziecko spotyka się z niesprawiedliwą krytyką lub jest świadkiem przemocy w szkole
- kwestionariusze dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, które pomogą rozpoznać niepokojące zachowania u dzieci i w porę zareagować
- szeroki zakres tematów związanych z funkcjonowaniem dziecka w środowisku szkolnym, rówieśniczym i rodzinnym

Monika Gregorczuk - psycholog, psychoterapeutka, trenerka umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego PTP. Prowadzi zajęcia na Wydziale Psychologii UW oraz szkolenia dla edukacji i biznesu.

Barbara Kołtyś - psycholog i psychoterapeutka, prowadzi warsztaty, szkolenia oraz grupy wsparcia dla dzieci, rodziców i nauczycieli oraz psychoterapię indywidualną.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.

Nie da się ukryć, że życie dzieci jest niejednokrotnie bardziej skomplikowane niż dorosłych. Często mają wiele problemów, z których rodzice zupełnie nie zdają sobie sprawy! Co zatem zrobić, aby nie tylko zrozumieć swoje dziecko, ale również pomóc mu wyrosnąć na dojrzałego i mądrego człowieka? Odpowiedź na to pytanie odnajdziemy w Szkolnych wyzwaniach.


Tytuł może być nieco mylący... Nie wszystko bowiem dotyczy bezpośrednio szkoły! Omówiono tutaj problem dysleksji, dyskalkulii, anoreksji, bulimii, ale opisano również problemy, które są znacznie mniej widoczne... Przeczytamy tutaj między innymi o uzależnieniach (także behawioralnych), wpływie grupy rówieśniczej, panujących modach, motywacji, zainteresowaniach, konfliktach i wielu innych istotnych sprawach, które mają wpływ na dzieci.


Cieszę się, że poruszono tutaj temat przemocy w szkole. Autorki wiele uwagi poświęcają nękaniu - w internecie, poprzez smsy, czy nawet przez rówieśników w klasie. Każdy z nas wie, że dzieci bywają okrutne, a dzisiejszy świat napędza przemoc

- , 2015-11-18

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi