Wychowanie w duchu prostoty

Wychowanie w duchu prostoty

Jak wykorzystać reguły minimalizmu, by wychować spokojniejsze i szczęśliwsze dzieci

  • ISBN: 978-83-66404-53-3
  • Stron: 280
  • Autor: Kim John Payne, Lisa M. Ross
Stały rabat 40% przy zakupie 3 książek
42,76 zł

Bestseller Amazon.com – w kategorii Najlepiej sprzedające się książki oraz Psychologia dziecka
Ponad 500 pozytywnych opinii czytelników - zobacz: https://amzn.to/3dgle7A

Przytłacza Cię nadmiar przedmiotów i obowiązków? Nagminnie brakuje Ci czasu i ciągle musisz podejmować niezliczone decyzje?
Wychowanie w duchu prostoty to książka o tym, jak wykorzystać reguły minimalizmu, by wychować spokojniejsze i szczęśliwsze dzieci.Kim John Payne, pedagog, edukator i międzynarodowy ekspert parentingowy,  przekonuje, że współczesnym dzieciom i ich rodzinom najbardziej potrzeba ograniczenia stresu, rozpraszaczy i liczby podejmowanych decyzji. Wychowanie w duchu prostoty polega na zapewnieniu dzieciom bezpiecznej przestrzeni i swobody niezbędnej do twórczego rozwoju osobowości. Jego głównym celem jest przywrócenie dobrego samopoczucia dzieciom i ich rodziców przez wyeliminowanie szeregu niepotrzebnych, dekoncentrujących i przytłaczających czynników, które rozpraszają uwagę dzieci i negatywnie odbijają się na ich nastroju.

Proces ten oparty jest na czterech filarach upraszczania życia rodzinnego, który najlepiej rozpocząć od uprzątnięcia przeładowanych pokojów dziecięcych, zmiany diety na zbilansowaną i pozbawioną przetworzonej żywności, a także wprowadzenia rytmu do planu dnia. Dzięki regularności życia domowego łatwiej odnaleźć chwile spokoju. To właśnie w czasie takich twórczych i odprężających pauz, gdy pozornie nie dzieje się nic szczególnego, nawiązują się bliskie relacje rodzinne. 

Zaprezentowane w tej książce strategie pomagają dzieciom odnaleźć swoje miejsce w potoku ustawicznego działania, a rodziców przekonać do tego, że mniej wyborów oznacza więcej swobody, która pozwala bardziej docenić to, co się ma – i siebie nawzajem. Nie jest to kolejny poradnik o chwilowych zagrożeniach. Ta książka nakreśla całościowy i uniwersalny obraz życia rodzinnego, pozwalając znaleźć odpowiedź na pytanie, jak szanować dzieciństwo i uczynić je bezpieczną bazą do wzrostu przez całe życie. 

Dzięki lekturze tej książki:

poznasz cztery stopnie upraszczania życia rodzinnego
dowiesz się, jak oczyścić środowisko domowe, by wyeliminować przeciążenia sensoryczne u dzieci
wprowadzisz rytm i rytuały oraz ograniczysz obecność mediów, by przywrócić spokojną atmosferę w domu
ograniczysz rozpraszacze negatywnie wpływające na uwagę i nastrój dzieciO książce:

Nadmiar dźwięków, zabawek, zajęć dodatkowych, pogoń za rozwojem i stymulacją – to wszystko, w niewłaściwych proporcjach, może mieć bardzo negatywny wpływ na nasze dzieci. Kim John Payne i Lisa M. Ross w prostych krokach pokazują, jak uprościć rodzicielstwo, stawiając na pierwszym miejscu to, co najważniejsze.
KINGA PUKOWSKA, prezes Fundacji Polekont Istota Przywiązania

Skarbnica praktycznych pomysłów, jak zwrócić dzieciom dzieciństwo i wprowadzić harmonię do życia rodzinnego.
„Publishers Weekly”

Jeśli wychowujesz dziecko w dzisiejszych nerwowych czasach, potrzebujesz tej książki. Zainspiruje cię, doda otuchy i – co najważniejsze – przypomni, że mniej znaczy więcej.
KATRINA KENISON, autorka książki The Gift of an Ordinary DayO autorze:
Kim John Payne – doradca szkolny i edukator dorosłych. Prelegent na międzynarodowych konferencjach dla nauczycieli, rodziców i terapeutów. Prowadzi warsztaty i szkolenia na całym świecie. Pomaga rodzinom odkrywać ich miejsce we współczesnym świecie i rozwiązywać codzienne problemy, takie jak trudności w relacjach z rodzeństwem i rówieśnikami czy kłopoty z koncentracją uwagi. Obecnie jest dyrektorem programu Waldorf Collaborative Counseling Program na amerykańskim Uniwersytecie Antioch.

Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...