Elastyczne zarządzanie czasem

Elastyczne zarządzanie czasem

-20%

Odzyskaj kontrolę nad swoim czasem i kończ dzień z poczuciem satysfakcji z wykonanej pracy!

ISBN: 978-83-6588-405-3
Stron: 232

Opis

Masz poczucie, że czas przecieka ci przez palce? Próbujesz robić listę rzeczy do zrobienia i planować czynności, jednak nic z tego nie wychodzi? Pracujesz po godzinach, a lista zadań ciągle rośnie?

Zarządzania czasem można się nauczyć! Z książką opanujesz strategię 5 kroków efektywnego zarządzania czasem i odzyskasz kontrolę nad codziennymi obowiązkami. Znajdziesz tu sprawdzone metody i narzędzia, dzięki którym przestaniesz odkładać zadania na później, nauczysz się ustalać priorytety i tworzyć elastyczny plan dostosowany do twoich potrzeb. Autorka podpowiada także, jak uniknąć częstych pułapek i wykształcić w sobie dobre nawyki.

Dzięki strategii 5 kroków zarządzania czasem:

- zaczniesz formułować cele tak, by ułatwić sobie podejmowanie decyzji i wykonywać to, co najważniejsze
- nauczysz się elastycznego i przede wszystkim skutecznego planowania
- dowiesz się, jak radzić sobie z oczekiwaniami i presją innych
- zrozumiesz, dlaczego warto posługiwać się językiem działania i sprawnie przełożysz pomysły na konretne czynności
- nabierzesz pewności siebie i zaufania do własnych decyzji
- nauczysz się odmawiać, aby chronić swój czas

O autorce

Izabela Krejca-Pawski - szef firmy IKP Szkolenia, certyfikowany trener sprzedaży, praktyk biznesu z wieloletnim doświadczeniem. Autorka książki „Sprzedaż. Tylko sprawdzone techniki”. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i profesjonalnej obsługi klientów. Stworzyła program podnoszenia wyników sprzedażowych dostępny na stronie izakrejcapawski.pl  

Patroni

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.

Bądź elastyczny, miej czas!

Nie mam czasu – mówisz, kiedy dziecko proponuje wspólną zabawę. Nie mam czasu – mówisz, kiedy przyjaciółka próbuje wyciągnąć cię na zakupy. Nie mam czasu – mówisz, kiedy mąż proponuje kino w powszedni dzień. Jak to się dzieje, że nie masz na nic czasu? Że wciąż marzysz, aby doba stała się rozciągliwa, by mogła w sobie pomieścić jeszcze więcej zajęć, by czas płynął wolniej? Jak to się dzieje, że jesteś w ciągłym „niedoczasie”, że nigdy nie możesz znaleźć wolnej na aktywności, związane nie tylko z zarabianiem dodatkowych pieniędzy, ale również z samodoskonaleniem, a także odpoczynkiem i realizowaniem swojego hobby? I co ważniejsze – jak zrobić, żeby znaleźć wolny czas po to, by wreszcie odpocząć, by mieć poczucie dobrze wykonanego zadania i braku zaległych spraw do załatwienia?
Na to pytanie odpowiedź możemy znaleźć w książce opublikowanej nakładem Wydawnictwa Samo Sedno, pt. „Elastyczne zarządzanie czasem dla aktywnych i zapracowanych”. Jeśli odnajdujesz siebie w tej krótkiej charakterystyce umieszczonej na początku tekstu to znak, że lektura jest właśnie dla ciebie. Autorka, Izabela Krejcy-Pawski - praktyk zarządzania (również zarządzania sobą w czasie), właścicielka firmy szkoleniowej, na przestrzeni kilku lat wypróbowała na sobie wiele technik związanych z zarządzaniem czasem, prezentując w książce te, które przyniosły największe efekty, w postaci produktywności (bez straty na jakości), a także … większej ilości wolnego czasu, który można poświęcić na przykład rodzinie czy realizowaniu swojego hobby.
W kolejnych rozdziałach autorka nie tylko dzieli się z nami swoją życiową historią i swoimi doświadczeniami związanymi z próbami zapanowania nad ilością zadań do wykonania, ale przedstawia sprawdzone praktyki i narzędzia, które szybko pozwolą nam odczuć różnicę w ilości wolnego czasu, ale także ilości zadań, które pozostały do wykonania – te ostatnie będą się z każdym dniem zmniejszać.
Izabela Krejca-Pawski identyfikuje pułapki, w jakie nieświadomie wpadamy próbując zarządzać sobą w czasie, a także pokazuje, w jaki sposób zobaczyć „latarnię”, czyli wyznaczać cele, a następnie działania służące ich realizacji. Wyjaśnia też, jak możemy przestać odkładać wszystko na później i załatwić wszystkie zaległe sprawy.
Lektura książki pozwoli również poznać pięć kroków zarządzania czasem, dzięki którym nauczymy się działać nie tylko szybko, ale i elastycznie dostosowywać swoje plany do rzeczywistości. Dowiemy się także, w jaki sposób odmawiać współpracownikom i postępować z szefem, który nieustannie dokłada nam nowych zadań. Rozpoczniemy również prace z własnymi nawykami, dodając do nich dwa nowe, których przyswojenie pozwoli nam się wznieść na wyżyny produktywności. W ostatnim rozdziale znajdziemy ponadto 30-dniowy plan zarządzania czasem, który pozwoli nam podnieść jakość naszego życia, zwiększyć naszą produktywność zarówno w domu, jak i w pracy, a także … zyskać więcej wolnego czasu.
Wskazówki zawarte w książce „Elastyczne zarządzanie czasem” będą oczywiście skuteczne dopiero wówczas, kiedy nasz kontakt z zarządzaniem czasem i praca nad sobą nie skończy się tylko na lekturze poradnika, ale zaczniemy wykonywać polecane przez autorkę ćwiczenia oraz nieustannie próbować nowe techniki zarządzania czasem, wdrażając ostatecznie te, które są dla nas najbardziej korzystne.
Wielkim atutem książki „Elastyczne zarządzanie czasem”, poza praktycznym jej wymiarem, jest szata graficzna, a także sama konstrukcja poradnika, pozwalająca nie tylko krok po kroku poznawać tajniki zarządzania czasem, ale i wielokrotnie powracać do najistotniejszych kwestii, dzięki wyraźnemu oznaczeniu wskazówek, czy myśli wartych zapamiętania. Po lekturze tej książki nie pozostaje nic innego, jak tylko … działać!

- , 2018-02-04

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi