Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem

Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem

-30%

Przekonaj się, jak ważna jest relacja z dzieckiem w pierwszym roku jego życia.

ISBN: 978-83-7788-213-9

Opis

Nurt rodzicielstwa bliskości to coraz popularniejszy w Polsce, nowatorski styl wychowania, który pozwala stworzyć trwałą więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Opiera się na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i respektowaniu potrzeb każdej ze stron. Poradnik pokazuje m.in., w jaki sposób wspierać intelektualny, emocjonalny i społeczny rozwój malucha w pierwszym roku jego życia. Jest nieocenioną pomocą dla wszystkich świadomych rodziców, którym zależy na wychowaniu mądrego i szczęśliwego człowieka.

Liczne ciekawostki i praktyczne wskazówki, zgromadzone w książce przez doświadczonych psychologów, pomogą ci znaleźć odpowiedzi na pytania: jak zaznajamiać się z dzieckiem jeszcze w czasie ciąży; co zyskujesz, karmiąc piersią; czy warto pozwolić dziecku decydować o tym, co je; jakie są korzyści z noszenia dziecka w chuście; czy stosować system kar i nagród oraz jak przygotować siebie i dziecko na rozłąkę. Dzięki lekturze poradnika dowiesz się, jak w byciu rodzicem nie zapomnieć o realizacji własnych potrzeb. Zyskasz wsparcie w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami i przekonasz się, że aby twoje dziecko było szczęśliwe, nie musisz być rodzicem doskonałym - tylko wystarczająco dobrym.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- przedstawia sposoby świadomego wychowania dziecka z perspektywy rodzicielstwa bliskości
- uczy współpracy między rodzicami a dzieckiem z zachowaniem wzajemnego szacunku i zaufania
- wyjaśnia, na czym polega reguła jaskiniowca, współczesne BLW czy technika LAM
- pomaga rozwiązywać codzienne problemy związane z żywieniem, usypianiem czy uspokajaniem malucha
- przełamuje stereotypy i obala mity związane z wychowaniem dziecka

O autorach:
Natalia i Krzysztof Minge - psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy w swojej poradni Hipokampus prowadzą warsztaty dla dzieci i rodziców. Zawodowo zainteresowani psychologią rozwoju, rodzicielstwem bliskości oraz wspomaganiem rozwoju małych dzieci. Są autorami poradników Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? oraz Techniki samorozwoju w serii Samo Sedno. Prywatnie rodzice trójki dzieci, które wychowują w duchu rodzicielstwa bliskości.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.

\"Rodzicielstwo bliskości\" to poradnik, w którym przeczytamy wiele ciekawych informacji na temat tego jak przygotować się na przyjście na świat naszego maluszka, a także tego jak go pielęgnować, na co zwracać uwagę itp. Poszczególne rozdziały omawiają szczegółowo każdy istotny aspekt jaki interesuje kobietę w ciąży bądź młodą mamę. Ja czuję jednak pewien niedosyt. Nie o to chodzi, że poradnik jest według mnie zły czy mało interesujący. Wręcz przeciwnie, po raz kolejny wiele się dowiedziałam i na pewno nie raz skorzystam z rad w nim zawartych. Powiem więc krótko. Poradnik jest naprawdę ciekawy i bardzo wartościowy, ale niestety jego tytuł może wprowadzić w błąd potencjalnego czytelnika. Jestem pewna, że poszukując podstawowych informacji na temat porodu, dziecka i wszystkiego z tym związanego z pewnością się nie zawiedziesz. Książka ta jak zresztą wszystkie poradniki tego wydawnictwa jest pisana bardzo ciekawie i kompleksowo. To bardzo wartościowe źródło wiedzy i tego z pewnością nie mogę podważyć.

- , 2013-02-22

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi