Epidemia EGOizmu. Jak być konsekwentnym rodzicem i stawiać dziecku granice?

  1. Pomóż dziecku stać się samodzielnym i odpowiedzialnym dorosłym!
  • ISBN: 978-83-7788-867-4
  • Stron: 344
  • Autor: Amy McCready
35,14 zł
29,87 zł

Opis

Inspirujący przewodnik dotyczący wychowywania dzieci z wykorzystaniem pozytywnych metod zamiast nagród i kar. Amy McCready proponuje 35 skutecznych, sprawdzonych narzędzi, które będą nieocenioną pomocą dla rodziców mających problem z konsekwentnym stawianiem granic swoim dzieciom. Dzięki poradnikowi dowiesz się, jak eliminować roszczeniowe, egoistyczne postawy oraz wspierać młodego człowieka w nauce samodzielności i asertywności z zachowaniem szacunku do innych ludzi.

Autorka przekonuje, że rodzicielska miłość nie musi polegać na nadopiekuńczości i spełnianiu każdej zachcianki dziecka. Radzi, jak wspierać dzieci w dorastaniu, nie wywierając na nie presji, oraz jak uczyć dziecko wypełniać swoje obowiązki, kształtować w nich zdrowe podejście do pieniędzy i świadomość, że same są odpowiedzialne za własne życie. Jako dorosły człowiek będzie mógł liczyć na wsparcie opiekunów i sam poradzić sobie z wieloma wyzwaniami.

Jak wygląda epidemia EGOizmu?

- Bierzesz odpowiedzialność za to, co dzieci mogłyby zrobić same.
- Nagradzasz, aby zachęcić je do współpracy.
- Nieustannie ratujesz je z opresji, dowożąc do szkoły zapomniane przedmioty i przypominając o ważnych terminach.
- Nie możesz zrobić zakupów w sklepie bez konieczności kupienia dzieciom słodyczy.
- Dzieci zazwyczaj złoszczą się, jeśli nie mogą dostać tego, czego chcą.

- Dzieci są niecierpliwe i nie potrafią czekać na coś, czego pragną

Brzmi znajomo? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj tę książkę!

 

Książkę poleca

Epidemia EGOizmu jest prawdopodobnie najważniejszą książką tej dekady przeznaczoną dla rodziców. McCready błyskotliwie prowadzi czytelników od niezdrowego rodzicielstwa do fascynującej przygody, przy czym robi to w prosty, zabawny i bardzo skuteczny sposób.


dr Meg Meeker, autorka bestsellera Mocni ojcowie, mocne córki

 

O autorce

Amy McCready – autorka książki Dziecko, czy muszę ci to jeszcze raz powtarzać?, założycielka platformy warsztatowo-edukacyjnej promującej pozytywne metody wychowania Positive Parenting Solutions. Jako doradca rodzicielski regularnie współpracuje z programem „Today”. Mieszka z mężem i dwoma synami w Raleigh w Północnej Karolinie.

 

Patroni

 

 

Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć