Zarządzanie czasem w pigułce. Jak planować, żeby nie zwariować

Zarządzanie czasem w pigułce. Jak planować, żeby nie zwariować

Jeżeli chcesz zwiększyć swoją efektywność w planowaniu i realizacji zadań, ta książka jest właśnie dla Ciebie!

ISBN: 978-83-6588-419-0
Stron: 208

Opis

Uporządkuj swoje cele pod względem priorytetów, aby bez trudu zrealizować to, co dla ciebie naprawdę ważne.

Poradnik "Zarządzanie czasem w pigułce" pokazuje sposoby i nowoczesne narzędzia zarządzania sobą w czasie. W książce znajdziesz m.in.:

  • wiele wskazówek, które pomogą odnaleźć równowagę między sferą prywatną a zawodową każdego dnia,
  • propozycje użytkowych aplikacji mobilnych, usprawniających proces planowania - w każdym miejscu i w dowolnej chwili,
  • popularne na świecie techniki: S.M.A.R.T., OATS, GTD, Pomodoro czy macierz Eisenhowera.


Lektura poradnika pomoże:

  • ocenić w rzetelny sposób, jakiego obszaru dotyczą twoje problemy z zarządzaniem sobą w czasie,
  • ustalić priorytety i określić cele – zarówno krótko-, jaki i długoterminowe,
  • poznać przydatne narzędzia procesu planowania,
  • odkryć skuteczne sposoby na zwiększenie własnej efektywności.

 

O autorce

Agnieszka Makarow – studentka kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
Przez wiele lat angażowała się w działalność organizacji studenckiej IFMSA-Poland,
gdzie zdobyła doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu umiejętności miękkich,
takich jak zarządzanie czasem, autoprezentacja czy radzenie sobie ze stresem.
Autorka licznych artykułów na temat w publikacjach skierowanych do środowiska lekarskiego.

 

Książkę polecają

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 3 opinie na temat tego produktu.

Zaczynam przygodę!

My ludzie stawiamy sobie coraz wyżej poprzeczkę, gonimy za karierą, nauką, rodziną, znajomymi. Nie potrafimy wypośrodkować mądrze swojego czasu tym samym zapominając o sobie. Nie potrafimy rozporządzić 24 godzin doby na tyle sprytnie, żeby pogodzić wszelkie aspekty ze sobą. Nie ukrywam, że w moim przypadku nadal jest to problemem. Książkę przeczytałam i dała mi wiele wskazówek, jednak to nie oznacza, że z dnia na dzień zmieni się wszystko. Wszelkie metody należy wdrażać powoli i z pewną dozą przestrzeni na to co dookoła. Największy problem u mnie pojawił się z momentem zbiegnięcia się na prawdę wielu ważnych rzeczy w moim życiu. Studia, dwie prace, prowadzenie bloga, życie osobiste stawało się wręcz niemożliwe do pogodzenia ze sobą. Brakowało mi czasu dosłownie na wszystko. Często miałam pretensje do samej siebie o to, że się nie wyrabiam. Miałam momenty zwątpienia w siebie samą i chęci rzucenia wszystkiego w cholerę. Nie wielu z Was zdaje sobie sprawę z tego jak wygląda np. prowadzenie bloga recenzenckiego. Przede wszystkim dla mnie to pasja, ale też masa zobowiązań i terminów, z początku starałam się trzymać fason i godnie trzymać się każdego ustalonego dnia, ale z czasem zaczęłam mieć wrażenie, że nie ma możliwości, żeby to utrzymać. Dzień, dwa albo pięć obsuwy wydaje się niczym strasznym, a jednak. To burzy całą waszą organizację. Kiedy czujecie, że jesteście w tyle z jedną rzeczą kolejne walą się jedna po drugiej. Nie ma szans, żeby iść na przód zostawiając za sobą niedokończone rzeczy. U mnie głównym problemem było właśnie to. Kiedy natrafiłam na książkę pani Agnieszki Makarow stwierdziłam, że to moja pierwsza deska ratunku. Po przeczytaniu byłam w wielkim szoku, że tak wartościową i życiową książkę była w stanie napisać prawie moja rówieśniczka. Metoda S.M.A.R.T czy Pomodoro była mi znana z moich studiów, w końcu to Zarządzanie :D! Jednak brakowało mi wisienki na torcie, czegoś więcej - dostałam świetne rady, poznałam czym jest OATS czy zdeterminowałam moje plany krótko i długoterminowe, to one są kluczem do sukcesu. Agnieszka w niezwykle umiejętny sposób działa na przykładzie życiowych i codziennych obowiązków, pokazuje co robimy źle i jak to poprawić. Na wielki plus zasługuje dbałe i dobre uporządkowanie całej książki. Spis treści już sam w sobie staje się małym kompendium naszej wiedzy. A no i nie mogłabym zapomnieć o super ostatnim rozdziale w którym poznajemy aplikacje, które mogą pomóc w uporządkowaniu naszych codziennych zadań Tak, tak! Aplikacje mobilne.

Pochwalić muszę niezmiernie ćwiczenia jakie przygotowała dla nas autorka, przyswajają w nas na prawdę nowe nawyki oraz pokazują WIELE błędów! Pamiętajcie też, że jednokrotne przeczytanie takiego poradnika nic nie zmieni! Potrzebujecie czasu, powtarzania i powracania do tej pozycji aby na stałe utrwalić.


DLA KOGO:

Polecę książkę każdej osobie, która poszukuje wciąż drogi do tego aby zaoszczędzić odrobinę swojego czasu, ale też lepiej się zorganizować. Jeśli chcesz chociaż spróbować lepiej zarządzać swoim czasem w pracy, szkole i tym wolnym to śmiało sięgaj po tą książkę! Ja dzięki niej zaczęłam lepiej organizować swoje życie, ale nie ukrywam jeszcze dłuuuuuuuuuuuuuuuuga droga przede mną!

- , 2019-01-17

Polecam!

Książka jest podzielona na pięć rozdziałów i rzeczywiście dużo w niej zagadnień praktycznych. Każda część jest opatrzona przykładami, tabelami oraz podsumowaniem, co porządkuje treść, pozwala na lepsze usystematyzowanie wiedzy oraz na szybki powrót do niej, gdy zajdzie taka potrzeba. Z kolei zawarte w publikacji ćwiczenia pozwalają na poznanie przyczyn naszych kłopotów z dobrą organizacją. Całość na bardzo przyzwoitym poziomie, jednak gdyby nie rozdział ostatni, napisałabym, że już takowe publikacje trzymałam w swoich rękach. Część piąta okazała się dla mnie tą kluczową, bo zawierała same konkrety, a dokładniej nazwy aplikacji, które mogą rzeczywiście pomóc w zarządzaniu swoim czasem. Każda z opisem funkcjonalności, wyglądu i łatwości w obsłudze. To przeważyło w mojej ocenie – teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że poza tradycyjną porcją wiedzy charakterystyczną dla tego rodzaju książek, jest tam coś gratis. Coś, co może mieć realny wpływa na naszą organizację czasu. A przecież o to właśnie chodzi.

- , 2018-04-10

Syper

Świetnie napisany poradnik kilka fajnych sposobów na uporządkowanie chaosu który mnie otacza, wielkie dzięki.
Polecam wszystkim.

- , 2018-02-18
Podziel się ze znajomymi