Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?

Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?

-40%

Wspólne gry i twórcze zabawy, dzięki którym rozwiniesz jego zdolności

ISBN: 978-83-7788-021-0

Opis

Czy wiesz, że nowo narodzone dziecko ma większą potencjalną inteligencję niż Leonardo da Vinci kiedykolwiek wykorzystał, a nawet trzylatek może już czytać, liczyć lub mówić w dwóch językach? Do szóstego roku życia mózg kształtuje się aż w 80% - właśnie wtedy następuje rozwój możliwości intelektualnych, jakimi człowiek będzie dysponował przez resztę życia. W procesie wspierania rozwoju małego człowieka rodzice mogą odegrać naprawdę ogromną rolę, dlatego jeśli chcesz zapewnić dziecku najlepszy start, koniecznie sięgnij po ten poradnik.

Z książki dowiesz się m.in., jak kreatywnie wspomagać rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy życia, jak w pełni wykorzystać jego wrodzony potencjał i rozwijać zdolności. Przekonaj się, że nauka czytania, matematyki czy języków obcych to okazja do fantastycznej zabawy i sposób na przyjemne spędzanie czasu. Poznaj unikalne i sprawdzone pomysły wspólnych gier i zabaw, których nie znajdziesz w Internecie.

Wskazówki i porady opracowane przez autorów - psychologów i rodziców - pozwolą ci jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby twojego malucha. Dzięki licznym ćwiczeniom, ciekawostkom oraz przykładom dowiesz się, jak bez presji i stresu zachęcić dziecko do poszerzania wiedzy i jak obudzić w nim pasję małego odkrywcy.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- podpowiada, jak wybrać najlepszą, a nie najmodniejszą, metodę wychowawczą dla twojego dziecka
- objaśnia, jak w interesujący sposób przekazywać wiedzę dzieciom
- uczy, jak wspomagać pamięć i koncentrację oraz rozwój emocjonalny malucha
- doradza, jak bez zbędnego wysiłku i dużych nakładów finansowych zorganizować edukacyjne zabawy w domu
- przedstawia sprawdzone pomysły na przyjemne i efektywne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem

[youtube]_uhNmx_mzrE[/youtube]

O autorach:
Natalia i Krzysztof Minge - psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci, prowadzą poradnię dla rodziców Hipokampus. Swoje autorskie programy nauczania konstruują w oparciu o doświadczenie takich autorytetów jak Glenn Doman, Edward de Bono czy Gordon Dryden. Są także rodzicami trójki dzieci, które są dla nich niewyczerpanym źródłem inspiracji.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 7 opinii na temat tego produktu.

Bardzo wartościowa książka

Książka "Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?..." może budzić pewne kontrowersje, ponieważ trudno jest zmienić przekonania na temat dzieci, które przez lata uważaliśmy za prawdziwe. Aby uwierzyć, trzeba przede wszystkim zrozumieć, jak pracuje mózg małego dziecka, jak również, że zawarte tu metody nauki nie mają nic wspólnego z tym, z czym mieliśmy do czynienia w szkole. Nawet jeśli nie jesteście przekonani do nauki maluchów czytania, liczenia, czy języków obcych, po poradnik warto sięgnąć z uwagi na szereg przydatnych wskazówek dotyczących zupełnie zwyczajnych sytuacji w życiu każdych rodziców. Sposób, w jaki kładziemy dziecko w łóżeczku, kwestia noszenia, kołysania, wspólnych spacerów to żadne wymysły, a mimo to chwile, w których możemy popełnić duży błąd lub zrobić coś dobrego. "Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?..." jest jednym z najlepszych poradników dla rodziców małych dzieci, z jakimi miałam do czynienia i jestem przekonana, że jeśli tylko zachowamy otwarty umysł, wyniesiemy z niego wiele dobrego. Zachęcam.

Więcej na http://alison-2.blogspot.com/2017/06/jak-kreatywnie-wspierac-rozwoj-dziecka.html

- , 2017-06-27

kazdy rodzic powinien przeczytac te ksiazke,polecam

- , 2012-07-17

Szczerze mówiąc jestem zaskoczona! \"Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka\" autorstwa państwa Minge okazało się być strzałem w 10! Dlaczego jestem zaskoczona? Bo pierwszy raz mam w ręku książkę, która uświadomiła mi, że z moim synem postępowałam tak jak powinnam! Wyrzućcie wszystkie inne podręczniki, które czytacie podczas ciąży, wystarczy TA książka, by dowiedzieć się jak postępować z naszym maleństwem. Inne poradniki, to zbiór ze zbiorów sprzed lat, nie mają nic wspólnego z teraźniejszym czasem i postępami jakie zaszły w ciągu tych kilkunastu lat.
Natalia i Krzysztof Minge napisali książkę bardzo wartościową. Wydaje mi się, że ona powinna znajdować się w każdej wyprawce dla malucha, a raczej dla każdego rodzica, nawet tego, który ma już dziecko. Z tej książki dowiemy się niesamowitych rzeczy, a przede wszystkim prawdziwych i opartych na praktyce, a nie tylko suchej teorii wielokrotnie powtarzanej z pierwszych poradników wydanych lata temu...
\"Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka\" to ogromna pigułka wiedzy o rozwoju naszego dziecka. Autorzy na początek przede wszystkim proponują rozdział o rozwoju zmysłów małego dziecka. W każdym rozdziale wyraźnie wyodrębnione są ciekawostki jak i wiadomości, które powinniśmy zapamiętać i często z nich korzystać.
Nie będę opisywała wszystkich rozdziałów, bo jest ich mnóstwo, a co jeden okazuje się być bardziej ciekawym. Mnie autorzy przekonali do siebie pewną poradą z rozdziału drugiego o aktywności fizycznej małego dziecka.
Ile to razy słyszałam, że jak to? Jak mój syn nie ma chodzika??? Zwariowałam? Wszystkie ich dzieci chodziły w chodzikach, a ja mojemu zabraniam?? No jak to? A tak to! Wydawało mi się, że chodziki nie są zdrowe, skonsultowałam to z najlepszym ortopedą w moim miasteczku, który poparł moją decyzję. Państwo Minge mają identyczne zdanie jak moje.
Kolejny genialny rozdział to \"Mowa i głośne czytanie dziecku\". Nigdy nie używaliśmy zdrobnień. Zawsze mówiliśmy do naszego dziecka normalnie, wyraźnie i bez jakiś dziwnych, niezrozumiałych słów. Mój syn nie znał słowa papu, tutu i co tam jeszcze się mówi do małych dzieci, przeraża mnie takie podejście do małych dzieci, tępiłam znajomych i rodzinę, by do mojego dziecka mówili po polsku i bez jakiś udziwnień.
Od początku ciąży czytałam \"dla brzuszka\", były to \"Przygody kota Filemona\", do którego dziś mój syn ma jakiś dziwny sentyment. Czytamy dużo razem, twierdzę, że nie ma nic lepszego, jak wspólne czytanie i spędzony razem czas. I właśnie w tym moim podejściu z państwem Minge zgadzamy się całkowicie.
Natalia i Krzysztof Minge w swojej książce zawarli mnóstwo rewelacyjnych zagadnień. Przeprowadzają nas przez początki macierzyństwa poprzez naukę i zabawę dążąc do tego co może zagrozić w rozwoju naszym dzieciom.
Muszę się przyznać, że o wielu rzeczach nie miałam pojęcia, cieszę się, że miałam okazję się tego dowiedzieć, być może nadarzy się jeszcze okazja, by wykorzystać tę wiedzę.

Gdy byłam w ciąży słuchałam wielu \"rad\", które okazywały się mitami i historiami sprzed wieków! Sięgałam po poradniki, skorzystałam z nich, a owszem, głównie z działu co kupić dla malucha. Tak na tym za dobrze nie wyszłam. Postawiłam skorzystać przede wszystkim ze zdrowego rozsądku. Teraz żałuję, że te parę lat do tyłu nie było takiej książki jak \"Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka\"napisanej przez wspaniałych psychologów jakimi się okazali autorzy.
Wszystkim rodzicom, nawet tym najbardziej doświadczonym polecam ten poradnik, warto go poznać i sprawdzić co możemy jeszcze dać naszym dzieciom, wnukom, bratankom czy siostrzeńcom. Idealna książka dla przyszłych rodziców! \"Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka\" powinna być obowiązkową lekturą znajdującą się w wyprawce malucha! Pomoże ona zaradzić wielu popełnianym błędom, a także nauczy nas jak postępować, by pomóc naszym dzieciom w rozwoju. Genialny poradnik!

- , 2012-03-16

Czy wiedzieliście, że dzieci nie rozróżniają smaku słonego? Że niemowlęta błyskawicznie wyczuwają zapach swojej mamy (albo uwielbiają tę samą muzykę!)? Że ich mózgi są tak chłonne, że już trzylatek może perfekcyjnie czytać, władać obcymi językami i fascynować się matematyką? Mogłabym przytoczyć Wam kilkadziesiąt przykładów z książki państwa Minge, na których widok reagowałam takim zdumieniem, że pół autobusu wpatrywało się we mnie bardzo podejrzliwie. Ta książka to prawdziwa kopalnia wiedzy!

Autorzy publikacji \'Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?\' są nie tylko specjalistami w dziedzinie wspomagania rozwoju intelektualnego dzieci, ale przede wszystkim - są rodzicami. I to w oparciu o własne doświadczenia, poparte wiedzą wielkich autorytetów, skonstruowali tę szalenie interesującą pozycję.

Według autorów dzieci są fascynujące, niesamowicie pojętne i chłonne wiedzy. Zasługują na uwagę, szacunek, czułość i - przede wszystkim - jak najlepsze warunki do rozwoju. Rolą rodziców jest ich zapewnienie. Co będzie im potrzebne? Cierpliwość i wyrozumiałość, szacunek wobec małego człowieka, dobre chęci i solidna dawka wiedzy. O tę ostatnią zadbali autorzy - reszta leży w gestii rodziców.

Aby uczyć dziecko od maleńkości i zapewniać mu wspomniane \"dogodne warunki\", wcale nie potrzeba wielkich nakładów finansowych - często wystarczające okazują się przedmioty codziennego użytku. Wielkie brawa należą się autorom za to, że obok środków, które wymagają mniejszych lub większych nakładów finansowych, wymieniają także takie, które można przygotować samodzielnie...

W czternastu rozdziałach książki, Natalia i Krzysztof Minge obalają wiele popularnych mitów, przeczą wielu stereotypom i - w oparciu o badania naukowe - wystosowują szereg porad i wskazówek, jak dbać o rozwój maleństwa, od momentu jego pojawienia się w brzuchu mamy po wiek przedszkolny. Wielką zaletą publikacji jest jej przejrzysta forma - nowe rozdziały są wyodrębnione graficznie, a wewnątrz nich również graficznie wyróżnione zostały najważniejsze elementy - ciekawostki, przykłady, ćwiczenia, wskazówki i uwagi warte zapamiętania. Zgodnie z regułami konstruowania tego typu tekstów - na końcu każdego rozdziału (czy podrozdziału) znajdują się wypunktowane podsumowania, przeważnie wzbogacone o tytuły publikacji, poszerzających dany temat. Dodatkowo (za co do autorów ślę kolejny ukłon) książka nie zawiera żadnych zbędnych elementów, którymi wypełnianie wszelkich poradników jest bardzo popularne. Mam na myśli całkowity brak zupełnie niepotrzebnych obrazków czy zdjęć, które mogą być kuszące w książeczkach dla piątoklasistów, ale nie w książkach \"dla dorosłych\". Inna z ważnych zalet - język. Lekki, przystępny, nienaładowany słownictwem fachowym. Każda młoda mama, każdy chłonny wiedzy tato, czy każda ciekawa świata osoba ze spokojem może po tę książkę sięgnąć, nie obawiając się o trudności w zrozumieniu \"skomplikowanych psychologicznych zagadnień\". Autorzy są profesjonalistami - doskonale wiedzą jakich środków należy użyć, aby książka trafiła do niemal każdego odbiorcy...

Teraz kolej na Was - na tych, którzy dzieci mają, którzy planują i którzy decyzję o rodzicielstwie odkładają na \"później lub nigdy\". Publikacja \'Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?\' jest pokaźnym zbiorem wiedzy i ogromną kopalnią inspiracji. Już po kilkunastu stronach odkryłam w sobie pragnienie posiadania dzieci. Dlaczego? Bo rady państwa Minge chciałabym zastosować w praktyce! Polecam i zachęcam do własnych odkryć.

http://kreatywa.blogspot.com/

- , 2012-02-20

Jako iż wspieranie rozwoju dziecka w zabawie nie jest mi tematem obcym, bardzo chętnie zagłębiłam się w tą lekturę. Napisana jest przyjaznym, prostym językiem dzięki czemu książkę się wręcz łyka a nie czyta. Podzielona jest na 14 rozdziałów, w których można się sporo dowiedzieć na temat rozwoju dziecka, kształtowania się jego zmysłów od pierwszych już chwil życia, o pracy półkul mózgowych, aktywności fizyczne, rozwoju mowy, nauce czytania, matematyki, wiedzy encyklopedycznej, spędzaniu czasu poza domem, o rozwoju pamięci, koncentracji , emocji a także o tym co zagraża rozwojowi dziecka.
Każdy temat potraktowany jest bardzo szczegółowo. Najważniejsze informacje są dodatkowo zebrane w tabelkach. Są również podane przykłady jak bawić się z dziećmi by jak najlepiej wykorzystać ich potencjał.Książka ta jest napisana przez parę psychologów specjalizujących się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci , którzy swoją wiedzę specjalistyczną sprawdzali na trójce swych dzieci.

Jak już wspomniałam temat nie jest mi obcy i dlatego szczególnie interesujący. Jestem wielką fanką nauki przez zabawę . Sama również dość wcześnie zaczęłam uczyć synka czytać choć dopiero gdy miał 2,5 roku. U nas również zaczęło się od Domana ale zakończyło czytaniem sylabowym. Jednak jak piszą autorzy książki wszystko trzeba dostosować do zainteresowań dziecka. Efekty są takie, że po 9 miesiącach zabawy w czytanie synek potrafił przeczytać całe zdania a polskie znaki sz, cz, dż ch itp... nie stanowiły najmniejszego problemu. Tak właśnie było u nas. Podobne doświadczenia mamy z matematyką oraz nauką angielskiego.

Jeśli ktoś uważa że to dla dziecka nudne czy też za trudne to ocenia to własnymi doświadczeniami i nie pozwala w ten sposób dziecku nabierać własnych doświadczeń. Kto zna Oliwiera to wie, jak kocha książki i wszystko co można przeczytać, jak lubi liczyć i jak szybko przyswaja wiedzę, w tym angielski. Dlatego śmiało mogę potwierdzić słuszność opisanych w książce działać. Choć wiele z nich robiliśmy intuicyjnie, to efekty sami teraz możemy obserwować. Dlatego razem z autorami będę zachęcać wszystkich rodziców by odkrywali w swych dzieciach niesamowite pokłady umiejętności, wspaniałą pamięć fotograficzną, mózg chłonny jak gąbka. Wszystko to zaowocuje w przyszłości.

Trzeba pamiętać tylko o jednym . Nauka musi być zabawą i przyjemnością dla dziecka i dla rodziców.

Omówione są również w książce \"dobrodziejstwa\" cywilizacji czyli jaki wpływ na rozwój ma telewizja, komputer, internet oraz cała masa różnych zabawek. Dowiemy się co jest dla naszych dzieci dobre a czego lepiej unikać.
Zachęcam do lektury tej książki bo która stanowi cenny zbiór informacji, ćwiczeń i podpowiedzi.

http://urwiskowo.blogspot.com/

- , 2012-02-13

Super. Taką książkę powinno się przeczytać jeszcze przed narodzinami dziecka!!! Lektura obowiązkowa.

- , 2012-02-10

W tej książce znajdziemy wiele podstawowych informacji dotyczących rozwoju zmysłów tego jaki wpływ mają one na rozwój naszego dziecka. \"Wczesna stymulacja oczu nie tylko przyśpiesza rozwój kory wzrokowej, a zatem umiejętności postrzegania, lecz także sprawia, że dziecko będzie lepiej widziało przez całe życie.\" Dobrze rozwinięty słuch oraz słuchanie różnych języków we wczesnym dzieciństwie może pomóc maluchom w nauce języków obcych. Podobnie jest ze zmysłem węchu, dzięki któremu dziecko w przyszłości może lubić znacznie więcej potraw. Zmysł smaku rozwijany do 5-go roku życia wpływa na [preferencje pokarmowe na resztę życia. Zmysł dotyku obniża poziom stresu itd. itp.

Ta książka uczy nas dorosłych co robić, by nasze maluchy od urodzenia w pełni wykorzystywały swój potencjał. Odpowiednio zorganizowany czas, gdy nasze dziecko jest maleńkie wpływa na całe jego życie.

W książce obalane są również różnego rodzaju mity. Gdy potrzeby dziecka często są interpretowane jako próby wymuszenia czy \"rządzenia rodzicem\". Do nich często zaliczamy dylemat rodziców pomiędzy wózkiem a łóżeczkiem dziecięcym, czy tez spory czy dziecko należy często nosic na rękach.

Nie będę tu opisywać treści całej książki, bo nie o to tu chodzi. Zresztą nie byłabym w stanie przekazać Wam wszystkich informacji, z którymi na pewno warto się zapoznać.

Dodam jednak, że każde zagadnienie jest bardzo szczegółowo i ciekawie opisane. Często w treści znajdziemy różnego rodzaju wskazówki, które warto zapamiętać, ciekawostki oraz ćwiczenia.
W tej książce znajdziemy także informacje jak ważna jest aktywność fizyczna w życiu dziecka, jak rozwijać malucha mózg, jakie zalety posiada głośne czytanie książek.

Poleca unikalne i sprawdzone pomysły wspólnych gier i zabaw, dzięki którym nauka czytania, matematyki czy języków obcych to fantastycznie spędzony razem czas. Uczy jak wspomagać pamięć i koncentrację, czym są emocje.

Na końcu wymienione są także zagrożenia dla rozwoju małego dziecka.

Ta książka to encyklopedia wiedzy o naszych maluchach. Wspomaganie rozwoju dziecka w pierwszych latach życia to wykorzystywanie dzieciństwa do tego, do czego zostało stworzone, a nie odbieranie go.

- , 2012-01-16

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi