Szybkie czytanie. Poradnik z ćwiczeniami

Szybkie czytanie. Poradnik z ćwiczeniami

Przekonaj się, że szybkie czytanie sprzyja lepszemu zrozumieniu i zapamiętaniu czytanego tekstu!

  • ISBN: 978-83-7788-468-3
  • Autor: Joanna Jaworska-Jamruszkiewicz
Stały rabat 40% przy zakupie 3 książek
34,19 zł

Opis

Wydaje ci się, że wolne i staranne czytanie gwarantuje lepsze rozumienie tekstu? Nic bardziej mylnego! Szybkie czytanie pozwala na osiągnięcie wyższego stopnia rozumienia tekstu, ponieważ mózg potrafi łatwo przystosować się do zwiększonego tempa czytania.

Poradnik łączy teorię z zestawem ponad 90 różnorodnych ćwiczeń, dzięki którym sprawnie opanujesz umiejętność szybkiego czytania ze zrozumieniem. Dowiesz się, na czym polega proces czytania, uświadomisz sobie, jakie błędy najczęściej popełniasz, oraz przekonasz się, że szybkie czytanie ułatwia selekcję informacji, pozytywnie wpływa na proces uczenia się, a także poprawia pamięć i koncentrację. Ćwicz codziennie i zwiększ szybkość czytania ze 150 do nawet 2000 słów na minutę!

Dzięki poradnikowi:
- za pomocą sprawdzianów zweryfikujesz swoją szybkość czytania i stopień rozumienia tekstu
- opanujesz techniki czytania, które pozwolą skuteczniej wyszukiwać najważniejsze informacje w tekście
- dowiesz się, jak kontrolować pracę oczu i poszerzać pole widzenia
- pozbędziesz się nawyków spowalniających tempo czytania, takich jak: subwokalizacja, regresja czy progresja
- nauczysz się czytać ze wskaźnikiem (m.in. techniką slalomową, przebiegiem odwróconym i wyspami) oraz z wykorzystaniem metronomu
- odkryjesz sposoby na właściwe czytanie tekstów z ekranu komputera

Jolanta Jaworska-Jamruszkiewicz - absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, pedagog z wieloletnim doświadczeniem, założycielka Centrum Treningowego Rozwoju Pamięci, Koncentracji Uwagi i Mnemotechniki w Tychach, kinezjolog z certyfikatem Międzynarodowego Instytutu Kinezjologii Edukacyjnej. Prowadzi treningi pamięci, kursy szybkiego czytania oraz mnemotechniki dla edukacji i biznesu.

 

Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...