Życie ze smakiem,  czyli jak zdrowa dieta zmienia styl życia
Produkt chwilowo niedostępny

Życie ze smakiem, czyli jak zdrowa dieta zmienia styl życia

Rozbudź swój apetyt na życie! Porcja pomysłów i sprawdzonych przepisów

ISBN: 978-83-6182-898-3

Opis


Przekonaj się, że czasem niewiele trzeba, by życie stało się lepsze - wystarczy wprowadzić drobne zmiany w diecie! Z poradnikiem dowiesz się, jak mądrze planować posiłki, by być zdrowszym, szczuplejszym, mieć lepszą odporność i więcej energii.

Często zdarza nam się słyszeć, że jesteśmy, tym co jemy. Rzadziej natomiast zdajemy sobie sprawę z tego, w jaki sposób dieta może zmienić życie: wpłynąć na zdrowie, sprawność organizmu, samopoczucie.

Nurtują cię takie pytania:
jak radzić sobie z głodem między posiłkami?
jak sprawdzić, czy twój organizm nie jest odwodniony?
jak ekonomicznie planować posiłki typu "dwa w jednym"?

W takim razie ta książka jest właśnie dla ciebie!

W poradniku znajdziesz m.in.:
- konkretne wskazówki w każdym rozdziale;
- praktyczne testy;
- gotowe listy zakupów i przepisy;
- propozycje diet.

Dlaczego poradnik trafia w SAMO SEDNO?
- podpowiada, jak stopniowo zmienić swój sposób odżywiania i tym samym styl życia;
- wyjaśnia, w jaki sposób za pomocą diety osiągnąć różne cele: stracić zbędne kilogramy, poprawić sprawność umysłu, czuć się zdrowo i wyglądać młodziej;
- prezentuje sprawdzone przepisy na smaczne i zdrowe posiłki.

O autorce:

Sara Kirkham - specjalistka do spraw żywienia oraz trenerka fitnessu. Od 20 lat pomaga ludziom skutecznie zgubić zbędne kilogramy oraz poprawić samopoczucie poprzez ćwiczenia i zmianę diety.

 

Opinie

+ Dodaj opinię

Co może być lepszą rekomendacją dla książki, jak nie fakt, że jego autorka jest specjalistą do spraw żywienia oraz instruktorką fitness? Czytając tą książkę nie ma wątpliwości, że jest na najwyższym poziomie merytorycznym.
To, że zdrowa dieta wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie, wie chyba każdy. W książce tej szczegółowo zostały omówione wartości poszczególnych składników naszego pożywienia i czym właściwie jest zdrowa dieta. Autorka bardzo szczegółowo przygląda się problemowi odchudzania. Nie jest bowiem łatwo dostosować odpowiednią dietę, która będzie zbilansowana i nie pozbawi nas witamin i substancji odżywczych. A przecież każdy z nas jest inny, ma inną budowę ciała i inne zapotrzebowanie energetyczne. Dzięki tej książce czytelnik dobierze program żywieniowy idealnie dostosowany do własnych potrzeb.
Kolejny rozdział mówi o detoksykacji organizmu i czy faktycznie zdrowo jest aby każdy z nas od czasu do czasu go zastosował. Autorka umieściła w swojej książce przepisy na zdrowie i dodatkowo smaczne dania, które z pewnością nie spowodują rozrostu tkanki tłuszczowej, a dadzą nam energię i siłę na cały dzień.
Jednym z ciekawszych rozdziałów jest ten poświęcony energii naszego mózgu. Jest to organ, o który należy dbać w szczególności. Co mu szkodzi a co jest dla niego wybawieniem? Czym jest serotonina i jak wpływa jej nadmiar i niedobór? I jak zachęcić całą rodzinę do wprowadzenia w życie zasad zdrowego żywienia?

- , 2012-01-31

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi