Rozwody i rozstania. Sprawdzony program odbudowy życia
Produkt chwilowo niedostępny

Rozwody i rozstania. Sprawdzony program odbudowy życia

BESTSELLER! Milion egzemplarzy sprzedanych na świecie!

ISBN: 978-83-7788-172-9

Opis

Poradnik przeznaczony jest dla osób, które muszą się zmierzyć ze skutkami rozstania, w tym dla osób rozwiedzionych, porzuconych lub pragnących zakończyć trudny związek, a także dla tych, którzy nie umieją poradzić sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Autor prezentuje skuteczny 19-etapowy system pozwalający na stopniowe przystosowanie się do nowego życia po rozwodzie lub stracie ukochanej osoby. Proces ten został zilustrowany przez system cegiełek odbudowy psychicznej - od zaprzeczenia, lęku i adaptacji po samodzielność, poczucie celu i w końcu wolność.

Dzięki książce dowiesz się, jak radzić sobie z gniewem i złością, jak pozbyć się lęku przed niepewną przyszłością bez partnera oraz co zrobić, kiedy doskwiera samotność. To wyjątkowy poradnik, który zachwycił już miliony osób na całym świecie, pomógł im uporać się z trudami rozstania i sprawił, że rozpoczęli nowe, pełne radości życie. Okazał się nieocenioną pomocą dla osób, które przechodziły przez rozwód i tak jak im, również Tobie może pomóc poradzić sobie z kryzysem i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Dzięki radom autorów znajdziesz silne praktyczne wsparcie i inspirację do rozwoju, aby stać się taką osobą, którą chciałbyś być i z którą chcieliby być inni!

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- krok po kroku pokazuje, jak dojść do siebie po rozstaniu i uporać się z bólem spowodowanym utratą bliskiej osoby
- oferuje sprawdzone narzędzia niezbędne do odnalezienia się w trudnej sytuacji
- uczy, jak pomóc dziecku i wspierać je po odejściu jednego z rodziców
- uświadamia, że po rozstaniu również można nawiązać udane relacje oraz rozpocząć szczęśliwe życie w nowym związku
- pomaga poradzić sobie z samotnością i stawić czoło z pozoru przytłaczającej codzienności

O autorach:
Dr Bruce Fisher - terapeuta, nauczyciel, założyciel i dyrektor Family Relations Learning Centre w Boulder w USA. Ponad 25 lat temu opracował i rozwinął system odbudowy psychicznej pomagający osobom po rozwodzie powrócić do normalnego życia. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Małżeńskiej i Rodzinnej.

Dr Robert E. Alberti - psycholog, terapeuta małżeński i rodzinny oraz autor i współautor wielu książek z dzieciny psychologii. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Małżeńskiej i Rodzinnej.

 

Opinie

+ Dodaj opinię

Bruce Fisher był terapeutą, nauczycielem. Ponad 25 lat temu opracował i rozwinął system odbudowy psychicznej pomagający osobom po rozwodzie powrócić do normalnego życia. Jego znajomość z Robertem Alberti zaowocowała powstaniem dziesięciotygodniowego warsztatu dla osób, które nie mogą dojść do siebie po rozstaniu z drugą osobą. Wtedy właśnie powstało pierwsze wydanie książki

- , 2013-10-03

Macie za sobą bolesne rozstanie /rozwód / śmierć bliskiej osoby? Ta książka jest dla was. Mnie bardzo pomogła pogodzić się ze stratą \"drugiej połówki\".Opracowany przez autorów 19-etapowy program jest przede wszystkim skuteczny. Widać, że wiedza zawarta w książce to owoc wieloletniej pracy z mnóstwem osób. Książka udowodniła mi, że można odbudować życie po stracie ukochanej osoby. Niełatwo, ale można. Polecam.

- , 2013-04-08

Gdyby istniał gotowy przepis na rozstanie życie byłoby o wiele prostsze. Nie każdy posiada przyjaciela, ale wszystkim borykającym się z problemami straty ukochanej osoby potrzebne jest światełko w tunelu. Czasami trzeba je sobie samemu zorganizować, lektura w tym przypadku okazała się strzałem w dziesiątkę.To, co niezwykle podobało mi się w książce \"Rozwody i rozstania. Sprawdzony program odbudowy życia\" było zostawienie przestrzeni dla odbiorcy. A odbiorcy bywają różni. Innym rodzajem rozstania bywa rozwód, jeszcze innym śmierć partnera. Czasami warto pomyśleć nad programem separacji, dokładnie opisanym w poradniku. Poglądy religijne również mają niebagatelny wpływ na to, jak postrzegamy tego rodzaju wydarzenie. Jednak tym co łączy wszystkich jest niewątpliwie problem z oddzieleniem emocji od logiki. Myślę, że dlatego ta książka stała się bestsellerem, ponieważ jest głosem rozsądku, w chwilach, w których górę najczęściej biorą silne oraz negatywne uczucia. Ważnym elementem rozstań w wielu przypadkach są też dzieci, które mimochodem uczestniczą w tym procesie. Wiele zawartości poradnika zostało poświęconych właśnie im i bardzo słusznie. Łatwo w ferworze drastycznych zmian zapomnieć o pociechach, na co zwracają uwagę autorzy książki. Bruce Fisher i Robert Alberti to idealny duet do stworzenia podobnego poradnika. Ponad 25 lat prowadzenia kursów po rozwodowych w Stanach zrobiło swoje. Mnóstwo wypowiedzi czy nawet twórczości osób, które pojawiły się na terapii dodaje otuchy, że tak naprawdę, wielu ludzi na świecie przechodzi przez podobną traumę, przeżywa załamania. Podzielili swoje dzieło na dwadzieścia rozdziałów, odpowiadającym poszczególnym fazom godzenia się z rzeczywistością po rozstaniu. Odpowiadają one programowi terapii, którą prowadza autorzy. Fragmenty, które najbardziej przypadły mi do gustu dotyczyły błędów, jakie popełniają partnerzy w związkach, także związanych z wzorcami wyniesionymi z domu. Łatwo jest dzięki tej lekturze dojść do jakichś wniosków, refleksje nasuwają się same. Choć ćwiczenia psychologiczne zawarte w poradnikach nie są moją mocną stroną, niektóre z nich wykonałam, przyznając Fisherowi i Albertiemu rację, co do ich efektów. Jeśli macie w swoim otoczeniu kogoś, kto cierpi z powodu rozstania zamiast podarować mu opakowanie czekoladek,może lepiej zainwestować w poradnik, który wyciąga do swojego czytelnika pomocną dłoń. Dodaje otuchy i optymizmu. Bez wahania zaliczam go do jednej z najbardziej udanych publikacji wydań z serii Samo Sedno, warto mieć go na półce w pogotowiu.

- , 2012-11-20

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi