Techniki wywierania wpływu, czyli jak skutecznie osiągać zamierzone cele

Techniki wywierania wpływu, czyli jak skutecznie osiągać zamierzone cele

Wykorzystaj sprawdzone techniki i sztukę perswazji. Zdobądź to czego pragniesz!

ISBN: 978-83-6248-284-9

Opis

Poradnik uczy praktycznej umiejętności wywierania wpływu na innych oraz sztuki skutecznej perswazji. W dzisiejszych czasach są one niezbędne, aby osiągać zamierzone cele i odnieść sukces zarówno w życiu prywatnym, jak i w biznesie. Wykorzystują je menedżerowie, dziennikarze, politycy, marketingowcy, nauczyciele, a także np. rodzice, którzy chcą przekonać dzieci do swoich racji.

Dzięki lekturze książki dowiesz się, jakie są mechanizmy komunikowania się, co świadomie i nieświadomie przekazujemy innym, a także w jaki sposób porozumiewać się skuteczniej. Nauczysz się kilku prostych tricków, które szybko zwiększą twoją siłę przekonywania. Będziesz potrafił wykorzystać mowę ciała i perswazyjne środki językowe, aby osiągnąć zamierzony cel w każdej sytuacji.

W poradniku znajdziesz liczne porady, przykładowe sytuacje i rozmowy, dzięki którym łatwo zastosujesz teorię w praktyce. Wykorzystując sprawdzone techniki, skutecznie wyrazisz swoje zdanie i zdobędziesz to, czego pragniesz. Przekonasz ludzi do swoich pomysłów i sprawisz, że pomogą ci je realizować!

Chcesz zmotywować zespół do działania, wynegocjować wyższą pensję, sprzedać swój produkt czy nakłonić dzieci do wykonania obowiązków domowych? Z tą książką możesz zdziałać wszystko!

Dlaczego poradnik trafia w samo sedno:
- uczy najważniejszych technik wywierania wpływu oraz skutecznej perswazji
- podpowiada, jak prowadzić negocjacje, aby zawsze osiągnąć kompromis, jak budować sieć kontaktów i jak nawiązywać pozytywne relacje
- radzi, jak skutecznie komunikować się poprzez analizę tego, CO mówisz, JAK mówisz, i DO KOGO kierujesz swój przekaz
- zrozumiale objaśnia, jak w praktyce przekonywać do własnych racji współpracowników i partnerów biznesowych oraz jak zjednywać sobie przyjaciół i wszystkich, na których ci zależy


Sprawdź opinie na Amazonie!


O autorze:
Mike Clayton - konsultant i trener kadr zarządzających oraz wykładowca na Uniwersytecie w Manchesterze. Autor wielu książek o tematyce biznesowo-psychologicznej oraz specjalista w zakresie komunikacji i zarządzania. Współpracował z najbardziej wpływowymi przedsiębiorstwami (m.in. General Motors czy Vodafone). Swojej pasji - tematyce wywierania wpływu - poświęcił ostatnie 20 lat.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 2 opinie na temat tego produktu.

Jeżeli dla kogoś książka to a mało, serdecznie polecam: Wywieranie wpływu i perswazja !! :)

- , 2013-09-18

Macie wrażenie, że nikt Was nie słucha? Rzadko dochodzicie do głosu i łatwo dajecie za wygraną? Sięgając po ten poradnik należy mieć na uwadze jedno - techniki wywierania wpływu to nie to samo co manipulacja. Jeśli chcesz się nauczyć jak manipulować w celu uzyskania profitów, lepiej odpuścić sobie lekturę tej książki. Wywieranie wpływu oraz umiejętność perswazji wymaga wyższego poziomu kultury.Umiejętność konwersacji przydaje się nie tylko w codziennych sytuacjach, lecz także jest istotnym elementem w biznesie, dziennikarstwie czy w polityce. Książka podzielona jest na 3 części - podstawy (psychologia wywierania wpływu, wygląd jako element wzbudzający szacunek i zaufanie czy technika podejmowania decyzji), twoje przesłanie (znaczenie sposoby wysławiania się i umiejętność słuchania, rozumienie intencji rozmówcy) i strategie (niełatwa sztuka prowadzenia konwersacji, negocjacji, równowaga podczas współpracy). Temat może wydawać się oklepany, jednakże często zapominamy o drobnostkach, które sprawiają, że nie osiągamy obieranego przez nas celu. Lektura jest świetna i na prawdę zmienia spojrzenie na to w jaki sposób komunikujemy się z otoczeniem. Polecam każdemu bez wyjątku. Warto!

- , 2011-10-14

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi