Samo Sedno to seria praktycznych, nowoczesnych poradników, która istnieje na polskim rynku od 2010 roku. Nasze książki pokazują, jak w łatwy sposób poprawić jakość swojego życia, rozwijać karierę i zrealizować cele. W serii znajdują się zarówno poradniki parentingowe, psychologiczne, jak i biznesowe czy hobbystyczne.

W serii Samo Sedno, liczącej ponad 100 tytułów, ukazały się m.in. „Jak zadbać o własne finanse?” Marcina Iwucia, Blogera Roku 2014 oraz „Jak inwestować i pomnażać oszczędności?” Macieja Samcika, zdobywcy Grand Press Economy 2014 dla najlepszego dziennikarza ekonomicznego. Jednym z bestsellerów jest książka „Mindfulness” z przedmową Jona Kabata-Zinna. Ogromnie cieszy również sukces pierwszej kulinarnej książki „Kipi kasza” Pawła Łukasika i Grzegorza Targosza oraz współpraca z Marią Apoleiką, autorką „Psich sucharków” i fantastycznych ilustracji do kolejnego wydania książki „Pies”.

Samo Sedno funkcjonuje jako marka wydawnictwa Edgard, istniejącego od 1996 roku. Obecnie Edgard to jeden z największych w Polsce wydawców kursów do samodzielnej nauki prawie 30 języków obcych.