Kierunek: freelance. Sukces na własnych zasadach

Kierunek: freelance. Sukces na własnych zasadach

Książka stworzona specjalnie dla osób, które chcą zarabiać na swoim talencie, pasji
i pracować według własnej wizji. Podpowiada, jak przygotować się do zawodu freelancera.

ISBN: 978-83-7788-810-0

Opis

"Kierunek: freelance" to książka, dzięki której odkryjesz swoje mocne strony i wykorzystasz je w pracy freelancera, dowiesz się, jak rozpocząć przygodę z freelancingiem a także zbudujesz autentyczny i spójny wizerunek osoby sukcesu – rzetelnego freelancera.

Podejmij ryzyko, rozpocznij karierę freelancera

Książka została stworzona specjalnie dla osób, które chcą zarabiać na swoim talencie, pasji i pracować według własnej wizji. Udowadnia, że freelancing daje nieograniczone możliwości rozwoju i zarobku, jednak, aby osiągnąć wymarzony sukces, trzeba się do tego odpowiednio przygotować.

Praktyczny przewodnik – jak przygotować się do pracy jako freelancer?

Poradnik pomaga uzmysłowić, że każdy z nas może zostać samodzielnym przedsiębiorcą, pomaga zainspirować do znalezienia pomysłu na siebie i konfrontowania go z realiami w świecie biznesu. Prezentuje na przykładach, jak budować własną markę, przygotować atrakcyjną ofertę i znaleźć zlecenia. W książce znajdziesz również sprawdzone sposoby, jak poszukiwać zleceń, wyceniać swoją pracę, promować biznes w internecie i opanować kwestie formalne.

Poradnik dostarczy Ci praktyczną wiedzę o:

• odkrywaniu swoich mocnych stron i wykorzystywaniu ich w pracy freelancera,

• zawodach z freelancerskim potencjałem,

• budowaniu autentycznego i spójnego wizerunku,

• przygotowywaniu profesjonalnego portfolio,

• właściwym organizowaniu swojej pracy.

O autorce

Ewa Brzozowska – Surface Pattern Designer, grafik komputerowy i ilustrator. Z wykształcenia informatyk, z pasji – artysta. Od 2007 r. pracuje jako freelancer, a od 2011 r. z powodzeniem prowadzi własną działalność gospodarczą. Przez lata zajmowała się tworzeniem i rozwijaniem biznesowych marek, obecnie specjalizuje się w projektowaniu wzorów dziecięcych. Prywatnie szczęśliwa żona i matka. Swoje zmagania związane z łączeniem macierzyństwa i życia zawodowego opisuje na blogu FreelanceMama.p

 

Książkę polecają

 

Opinie

+ Dodaj opinię

Polecam!

Chyba trudno byłoby wskazać na jakiś aspekt freelancingu, który nie zostałby poruszony w tej publikacji. To naprawdę porządna dawka wiedzy na start. Jeśli zatem ktoś z was zastanawia się nad życiem freelancera, polecam tu zajrzeć i przekonać się, czy to ścieżka właśnie dla ciebie, a jeśli tak, to jak się do tego zabrać, aby robić to dobrze. Na koniec jeszcze jedno zdanie o samym wydaniu – bardzo lubię książki wydane przez Samo Sedno ze względu na ich estetykę, wiedza jest w nich zawsze poukładana w taki sposób, aby Czytelnik łatwo mógł powrócić do interesujących go kwestii w każdej chwili.

- , 2018-05-29

Od zera do freelancera

Pracujesz na etacie i od lat marzysz, aby z tym skończyć? Nienawidzisz tego co robisz, ale wciąż brakuje ci odwagi, aby zmienić coś w swoim życiu? Nieustannie myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej, ale nie masz na nią pomysłu, wciąż też masz obiekcje, czy sobie poradzisz? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to jest to sygnał, by zastanowić się nad zostaniem freelancerem.
Kim jest rzeczony freelancer i dlaczego zostanie nim wcale nie oznacza słodkiego życia pod palmami z drinkiem w ręku (przynajmniej nie w pierwszym okresie działalności), zajmująco pisze Ewa Brzozowska. Popularna blogerka, która na blogu FreelanceMama.pl zdradza kulisy swojego prywatnego i zawodowego życia, zdecydowała się na wydanie poradnika, w którym szczegółowo opisuje, jak „przejść na swoje” i zostać freelancerem. Książka pt. „Kierunek: Freelance. Sukces na własnych zasadach”, opublikowana nakładem Wydawnictwa Samo Sedno, to oparta na doświadczeniach autorki ścieżka, prowadząca od etatowego pracownika czy osoby bezrobotnej, do osoby pracującej na własny rachunek i zarabiającej na tym, co kocha, co jest jej pasją, co najlepiej potrafi.
To poradnik przeznaczony dla wszystkich osób, marzących o założeniu swojej firmy. To swego rodzaju ABC biznesu, w którym autorka porusza zarówno aspekty merytoryczne prowadzenia biznesu, takie jak rejestracja działalności, czy obowiązek odprowadzania składek, jak i tematy związane z komunikacją, nawiązywaniem sieci kontaktów czy wizerunkiem firmy. Po książkę sięgnąć mogą zarówno osoby, które są dopiero na początku drogi do swojego biznesu, jak i te, które prowadzą już swoją działalność – być może dzięki lekturze będą w stanie wznieść się na wyższy poziom, czy może nawet zupełnie zmienić profil działalności bądź sposób funkcjonowania na konkurencyjnym rynku.
Książka podzielona jest na cztery części, z której pierwsza wyczerpująco odpowiada na pytanie czym jest, a czym nie jest freelancing, a także, jakie są wady i zalety funkcjonowania w tej właśnie formie. Brzozowska omawia również w tej części kwestie formalne, związane z prowadzeniem działalności, takie jak rozliczenia z ZUS i US.
Cześć druga ma ułatwić nam odpowiedź na pytanie, czy jesteśmy gotowi na taki scenariusz naszego zawodowego życia. Autorka wskazuje pierwsze kroki, które prowadzą do freelancingu, zachęcając m.in. do uczestnictwa w wydarzeniach branżowych czy do stworzenia grupy mastermind. Wskazuje również na cechy dobrego freelancera i daje liczne wskazówki dotyczące najłatwiejszej i najmniej ryzykownej drogi, czyli prowadzenia e-biznesu. Namawia również do zapewnienia sobie „poduszki finansowej”, czyli zgromadzenia oszczędności, pozwalających przetrwać kilka pierwszych miesięcy. Naświetla również kwestie zarabiania na własnej pasji, zachęcając do powolnego rozwijania działalności z tym związanej oraz do definiowania celów, jakie chcemy osiągnąć. Kolejna część książki dotyczy tworzenia marki firmy, a Brzozowska dokładnie wyjaśnia tu czym jest marka, jak ważna jest obecność w social mediach, sporo uwagi poświęca również referencjom i networkingowi.
Ostatnia, najobszerniejsza część skupia się na praktycznych aspektach freelancingu, czyli na poszukiwaniu zleceń, przygotowaniu oferty, problematycznej dla wielu osób wycenie swojej pracy czy działaniach, pozwalających zwiększyć liczbę klientów. Połączenie merytorycznej podbudowy z własnym, bogatym doświadczeniem autorki, która sama na freelancing się zdecydowała sprawia, że poradnik „Kierunek: Freelance” ma ogromną wartość. Nie tylko inspiruje on do założenia swojej działalności, ale dzięki licznym ćwiczeniom pozwala odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy na to gotowi. Pozwala też krok po kroku zaplanować prowadzenie własnego biznesu, dostarczając narzędzi przydatnych do zminimalizowania ryzyka założenia i prowadzenia własnej firmy. Dzięki temu publikacji Ewy Brzozowskiej nie powinno zabraknąć na biurach osób, które marzą o byciu swoim szefem, a także tych, które poszukują przyczyn niepowodzenia własnego biznesu.

- , 2018-05-09
Podziel się ze znajomymi